Chociaż wciąż większość Polaków robi wiele, by posiadać własne mieszkanie, coraz więcej osób decyduje się na życie w lokalu wynajętym. Wynajmowanie mieszkań, a nie ich kupowanie jest praktykowane w całej zachodniej Europie, gdzie ceni się mobilnych pracowników, którzy potrafią za dobrą pensją i awansem przemieszczać się z miasta do miasta. Warto ten trend wykorzystać i kupić mieszkanie, by następnie je wynajmować. Jeśli inwestycja będzie przemyślana, to nie tylko pozostanie zabezpieczeniem na „gorsze czasy”, ale przyniesie comiesięczne zyski.

Polecamy Kraków

Kraków ma ponad 770 tys. mieszkańców, a liczba ta z roku na rok rośnie. Kraków to nie tylko miasto turystyczne i akademickie, ale olbrzymie centrum biznesu. Światowe korporacje mają tutaj swoje oddziały, do których ściągają ambitnych pracowników z całej Polski, a ci szukają mieszkań na wynajem. Wynajmowanie mieszkań nie turystom ani nie studentom, przynosi na pierwszy rzut oka niższe zyski, ale są one bardzo stabilne i nie wymagają ciągłego zaangażowania właściciela mieszkania. Pracownicy korporacji i firm usługowych, turystycznych, handlowych, chcą mieszkać stale w wygodnym mieszkaniu, nie szukają zmian i nie chcą ciągle się przeprowadzać. Z takiego wynajmu mieszkania w Krakowie można czerpać zyski znacznie przewyższające te pochodzące z bankowych lokat. Szacuje się, że są one na poziomie 5 procent rocznie.

Jakie mieszkanie?

Studenci głównie zwracają uwagę na cenę mieszkania i jego odległość od uczelni, turyści przede wszystkim na lokalizację w pobliżu atrakcji turystycznych, a rodziny z dziećmi, single i pary na komfort lokalu. Mieszkanie do wynajęcia w Krakowie według nich powinno być nowe, jasne, ustawne, z dostępem do miejsca parkingowego lub garażu. Przestronny balkon i ciekawa architektura także ma dla nich znaczenie, często równie duże, jak niskie opłaty eksploatacyjne. Tych oczekiwań nie spełniają mieszkania w starych kamienicach, ale nowe, dopiero oddawane lokatorom. Warto przyjrzeć się aktualnej inwestycji lokalnego dewelopera Super Krak. Na osiedlu APARTAMENTY KASKADA https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3 mieszkania spełniają najbardziej wygórowane oczekiwania. Wystarczy kupić, wykończyć, umeblować, a długo nie będzie czekało na nowych lokatorów. Osiedle mieści się w dzielnicy Prądnik Czerwony, oddalonej zaledwie o 10 minut jazdy samochodem od ścisłego centrum Krakowa. To tutaj mieści się znany wszystkim Park Wodny, Multikino oraz galeria Serenada i Krokus, a także centrum biurowe, w którym wiele światowych korporacji posiada swoje siedziby

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here