Postój skutera na ulicy to dla jego użytkownika częsta okazja do stresu. Nic w tym dziwnego –  ze względu na swoją niską wagę i małe rozmiary jest to łatwy cel dla złodziei i chuliganów. Plandeki, blokady lub łańcuchy stosowane przez właścicieli niestety nie stanowią dla nich większej przeszkody. Aby w niedrogi sposób zapewnić sobie realne bezpieczeństwo jednośladu, warto postawić na technologię GPS.

Kradzieży jednośladów w ostatnich latach niestety nie ubywa. Jedną z możliwych przyczyn takiej sytuacji jest fakt, że jest to coraz popularniejszy środek transportu, nie tylko w mieście. Skutery kuszą atrakcyjnymi cenami zakupu, prostą obsługą, możliwością przewożenia zakupów oraz, w przypadku mniejszych pojemności silnika, brakiem konieczności posiadania prawa jazdy na motocykl. Radość z posiadania takiej maszyny może być jednak krótka, jeśli nie zadbamy odpowiednio o jej ochronę. Monitoring GPS  to prosty w zastosowaniu i wygodny system, dzięki któremu możemy ze spokojem opuszczać naszą maszynę.

Zdalne alerty dla skutera

GPS do skutera nie sprowadza się jedynie do możliwości obserwowania jego położenia w czasie rzeczywistym. Jednymi z najbardziej przydatnych funkcji monitoringu GPS są alerty dotyczące jego aktualnego stanu. Poprzez dedykowaną aplikację mobilną (oferowaną np. przez firmę IKOL) możliwe jest zdalne uzbrojenie alertu ruchu, który powiadomi nas o każdym nieautoryzowanym przestawieniu lub uruchomieniu maszyny. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mieli możliwość szybkiej reakcji i, w miarę potrzeby, ustalenia aktualnego położenia skutera.

Wszystkie informacje o lokalizacji, historii przejazdów i alertach dostępne są ze smartfona i przeglądarki internetowej. Każde powiadomienie o interesującym nas zdarzeniu możemy dodatkowo otrzymywać poprzez wiadomość pop-up, SMS lub e-mail.

Korzystanie z maszyny przez inne osoby

Jeśli do skutera ma dostęp np. nasz podopieczny, monitoring GPS sprawdzi się jako świetne narzędzie do jego nadzorowania. Lokalizatorowi możemy przypisać dowolny obszar geograficzny (miasto, województwo, lub nawet pojedynczą ulicę), po przekroczeniu którego wyśle on alert na nasze urządzenie wraz z obecną lokalizacją i szczegółami zdarzenia. Co więcej, dzięki alertom nieprawidłowego użytkowania pojazdu (zawierającym dane o prędkości, gwałtownych skrętach, przyspieszeniach i hamowaniach) możemy też łatwo ustalić, czy jednoślad jest użytkowany w odpowiedzialny sposób.

Lokalizator GPS – małe i niezawodne urządzenie

Do skuterów i motocykli sprawdzi się wodoodporny i wytrzymały moduł. Takim urządzeniem jest np. IKOL MOTO, który dzięki swoim niewielkim rozmiarom może zostać zamontowany nawet w najmniejszych jednośladach. Ze względu na niski pobór prądu nie rozładowuje on akumulatora, a dzięki wewnętrznej baterii może działać do 7 dni bez zewnętrznego zasilania. Co ważne, jego montaż nie wymaga wizyty u instalatora.

Kradzieże motocykli i skuterów to zjawisko powszechnie znane. Szczęśliwie, najnowsza technologia pozwala nam ukręcić bat na osoby podejmujące się tych praktyk. Dzięki lokalizatorom GPS możliwa jest szybka reakcja na niepokojące zdarzenie lub wyśledzenie aktualnego położenia pojazdu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here