W obecnych trudnych czasach, kiedy to stałość zatrudnienia w dalszym ciągu pozostaje luksusem, wiele osób rozważa, czy w przypadku ich branży lepszym rozwiązaniem będzie praca z domu w tak zwanym home office, czy jednakże korzystniejsze okaże się poczynienie inwestycji we własne biuro zlokalizowane w centrum aglomeracji miejskiej.

Jak łatwo się domyślić, obydwa te rozwiązania mają zarówno swoje korzyści jak i wady, na które należy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że home office to spełnienie marzeń, bowiem to właśnie dzięki niemu możemy ograniczyć do absolutnego minimum koszty jakie ponosimy na utrzymanie oraz prowadzenie swojej działalności gospodarczej. Jeden z nieużywanych pokoi może stanowić nasze biuro, a jeżeli dysponujemy laptopem oraz stałym połączeniem do Internetu pracować możemy w ciepłe, słoneczne dni nawet z własnego ogrodu lub balkonu, czyż nie jest to spełnieniem marzeń? Jak najbardziej jest to rozwiązanie optymalne…jednakże wyłącznie dla osób, które świadczą swoje usługi w sposób zdalny, a więc w przypadku których nie jest wytwarzany jakikolwiek produkt dostępny fizycznie. Opcja ta idealnie sprawdzi się jeżeli chodzi o grafików, copywriterów, tłumaczy, czy programistów, jednakże okazać się może nieodpowiednia w pozostałych przypadkach.

Jak mówi przedstawiciel MIX BIURA jednego z najlepiej działających deweloperów w Krakowie; „Własne biuro w centrum miasta to możliwość dotarcia do o wiele większej ilości klientów, a także zaoferowania im namacalnych produktów i usług, których to nie będziemy w stanie zaprezentować korzystając tylko i wyłącznie z dobrodziejstw jakie oferuje nam home office”. Oczywiście, wiązać się będzie to z koniecznością ponoszenia większych opłat za czynsz i doposażenia rzeczonej przestrzeni użytkowej, jednakże jeżeli tylko wybierzemy odpowiednią lokalizację, a także dbać będziemy o wysoką jakość świadczonych usług, będziemy mogli mieć przekonanie graniczące niemalże z pewnością, że prowadzona działalność biznesowa bardzo szybko się zwróci, a następnie zacznie tylko i wyłącznie na siebie zarabiać, stwarzając ogromne wręcz możliwości jeżeli chodzi o rozwój oraz dokonywanie inwestycji usprawniających wykonywanie codziennych zadań biznesowych.

W naszej opinii, najlepiej home office sprawdzi się w przypadku przedsiębiorców, którzy to dopiero rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej i chcą przede wszystkim skupić się na minimalizacji kosztów, natomiast standardowe biuro to zalecany kolejny krok, kiedy już prowadzona firma odpowiednio się rozwinie oraz zacznie generować regularne, wysoce zadowalające zyski. Z pewnością nasi czytelnicy zgodzą się z nami, iż własna siedziba zlokalizowana w centrum danej aglomeracji miejskiej znacznie podwyższa także prestiż, jak również przyciąga o wiele więcej klientów niż przedsiębiorstwo prowadzone w stu procentach z domu, co z kolei wiąże się nierozerwalnie ze znacznie większymi możliwościami rozwoju, szczególnie w obecnych, w dalszym ciągu nieco niepewnych czasach. Ostateczną decyzję podjąć powinniśmy więc w oparciu o profil prowadzonej firmy, jak również jej obecny stopień rozwoju.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here