Jak ożywić ogród za pomocą kwiatowych kompozycji w donicach?

0
83

Możesz w ciekawy sposób ożywiać swój ogród przez cały rok dzięki pomysłom na kompozycje kwiatów, liści i roślin sezonowych sadzonych w skrzynkach, donicach i kontenerach.

Bądź kreatywny, korzystając z ulubionych sezonowych roślin, takich jak chryzantemy, kwitnący jarmuż, stokrotki, bratki, astry, lub baw się dynamicznymi kombinacjami roślin jednorocznych, bylin i traw, które również tworzą doskonałe kompozycje doniczkowe, nie tylko w połączeniu z kwiatami kwitnącymi.

Jakie kwiaty do ogrodu można sadzić w donicach

Sadząc kwiaty i rośliny w donicach czy skrzyniach wykorzystaj wysokość traw ozdobnych, aby zrównoważyć proporcje kompozycji. Bogate złote, pomarańczowe i fioletowe odcienie roślinności idealnie komponują się z klasycznymi, prostokątnymi donicami z funkcją nawadniania. Możemy w ten sposób ozdobić ganek, taras, balkon czy ogród, nie martwiąc się o regularne podlewania roślin. Do dekoracji możemy użyć trawy rózgowej lub karmazynowej, chryzantem, berberysu, kordyliny, rozchodnika, ostrokrzewu.Pomysł na dekoracyjne donice nie musi opierać się na kwiatach, możemy również wybrać i posadzić różnorodne rośliny o kolorowych liściach. Takie kompozycje z wielu kolorów i tekstur roślin mogą nawet przetrwać pierwsze przymrozki, więc możemy się nimi cieszyć niemal cały rok. Dodatkowo możemy również posadzić w donicach i skrzynkach niewielkie warzywa w otoczeniu kwiatów. Może to być papryczka ostra w ciekawym kolorze, dekoracyjne miniaturki dyń, boćwina, szałwia i inne zioła, bratki czy astry, z pewnością będzie to ciekawy pomysł na łatwy jesienny pojemnik do ogrodu.Wybierz odpowiednią donicę, aby posadzić kwiaty do ogrodu, a następnie pozwól swojej fantazji wyczarować dekoracje roślinne na wszystkie pory roku. Jeśli sadzisz rośliny wieloletnie, ale wrażliwe na mrozy, donica powinna być takich rozmiarów, aby można ją było przenieść do domu na zimę lub postawić na ganku. Możesz również przesadzić rośliny do gleby, zanim zaczną się przymrozki, a donicę ponownie wykorzystać za rok do stworzenia nowej kompozycji z ciekawych roślin i kwiatów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here