Czym jest kredyt konsolidacyjny

Zanim powiemy jak jak skonsolidować swoje zobowiązania poprzez kredyt konsolidacyjny, przypomnijmy czym w ogóle jest ten produkt. Przede wszystkim, już sama nazwa wskazuje na to, że udzielić go może jedynie bank. Jest to także kredyt celowy. Pozyskany w ten sposób kapitał przeznaczamy bowiem na spłatę naszych aktualnych zobowiązań – kiedyś jedynie innych kredytów bankowych, obecnie także pożyczek, a nawet popularnych ostatnio chwilówek. Konsolidacja to połączenie wszystkich naszych aktualnych zobowiązań w jedno. Zamiast kilku rat, z różnym terminem spłaty oraz różnych warunków kredytowania, zostaje nam tylko jedna, dużo niższa rata kredytu konsolidacyjnego na ujednoliconych warunkach.

Dla kogo kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny jest produktem dla wszystkich tych, którzy chcą uporządkować swoje finanse. Jeśli mamy problem z zapamiętaniem wszystkich terminów spłaty, a ilość dokumentów i bałagan zaczynają nas przerastać możemy spłacić nasze długi kredytem konsolidacyjnym, w zamian mieć do spłaty tylko jedną ratę nowego zobowiązania.

Z kredytu konsolidacyjnego korzystają jednak nie tylko ci, którzy chcą zapanować nad swoimi finansami. Najczęściej po ten produkt sięgną osoby, które borykają się z problemem nadmiernego zadłużenia i suma miesięcznych rat jest dla nich zbyt dużym obciążeniem. Warto wskazać, że to idealny moment aby coś zmienić. Jeśli czekamy z założonymi rękami, do momentu kiedy nie tylko mamy trudności, a zwyczajnie nie mamy środków na terminową spłatę rat i zaczynamy zalegać z płatnościami, możemy mieć duże trudności z konsolidacją w banku.

Jak skonsolidować swoje zobowiązania

Po pierwsze, poza informacjami oraz dokumentami potrzebnymi przy każdym kredycie, w przypadku konsolidacji zobowiązań będziemy musieli przedstawić w banku wszystkie umowy kredytów i pożyczek, które chcemy skonsolidować oraz harmonogramy spłat.

Po drugie, po zsumowaniu całego zadłużenia będziemy mieli dokładny obraz tego ile pieniędzy potrzebujemy na spłatę. Na tej podstawie oraz w oparciu o nasze aktualne możliwości finansowe, powinniśmy przeanalizować jakiej wysokości ratę będziemy w stanie miesięcznie spłacać. Zasada jest taka, że im bardziej wydłużymy okres kredytowania, tym na niższą ratę możemy liczyć. W ten sposób bank będzie miał możliwość dopasowania kredytu do naszych możliwości.

Po trzecie, możemy wnioskować o kredyt wyższy niż nasze zadłużenie. Pozyskane w ten sposób środki możemy przeznaczyć na dowolny cel. Jednakże należy dobrze zastanowić się czy warto dodatkowo zwiększać wysokość kredytu, jeśli faktycznie nie jest to nam potrzebne.

Po czwarte, pozyskanymi w formie kredytu konsolidacyjnego środkami spłacamy wszystkie nasze długi https://habzafinanse.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ (w praktyce wygląda to tak, że bank nie wpłaca środków z kredytu na nasze konto osobiste, a reguluje wszystkie nasze długi, które podlegały konsolidacji, bezpośrednio na rachunki banków i instytucji pożyczkowych, które wskazaliśmy we wniosku). W ten sposób nasze aktualne zobowiązania zostały zamknięte, a nam do spłaty pozostał kredyt konsolidacyjny z jedną, niższą ratą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here