Dziecko – to największy dar. Chcielibyśmy zapewnić mu wszystkie niezbędne rzeczy dla dobrego rozwoju i zapewnić bezpieczeństwo. Jak zatem wybrać fotelik samochodowy? O tym wszystkim piszemy w poniższym tekście.

Fotelik samochodowy – konieczny dla każdego malucha   

Przewożenie dziecka w foteliku samochodowym nakłada na nas Ustawa Prawo o ruchu drogowym. Nie ma mowy o podróżowaniu na poduszce czy na kolanach. W fotelikach muszą być przewożone dzieci mające mniej niż 150 cm wzrostu. Ważne jest, aby nie kupować go na wyrost, gdyż głowa naszego malucha nie może wystawać poza jego oparcie.    

Wybieramy fotelik   

Przede wszystkim fotelik samochodowy musi być dopasowany do nie tylko wieku, ale także wzrostu i wagi naszej pociechy. Kolejny wymóg dotyczy tego, aby pasował do naszego samochodu. Zanim zakupimy dany model to powinniśmy sprawdzić mocowanie, to jak leży na kanapie samochodu i czy jest dopasowany oraz stabilny. Najlepiej po prostu przymierzyć fotelik. Może okazać się, że w naszym samochodzie są za krótkie pasy, żeby przypiąć wybrany przez nas produkt. Przy wyborze zwróćmy także uwagę na wykonane testy, tzw. crashtesty, które są przeprowadzane przez różne firmy specjalizujące się w akcesoriach samochodowych. Przed zakupem fotelika sprawdźmy, czy posiada wszystkie wymagana certyfikaty bezpieczeństwa i zezwolenia.

Mocowanie fotelika  

Fotelik najlepiej mocować pośrodku tylnej kanapy, ale potrzebne nam są do tego trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Pamiętajmy jednak, że jeżeli na tylnej kanapie jest wypukłość, to nie jest to dobre miejsce do jego mocowania. W przypadku braku możliwość jego umiejscowienia w tym miejscu warto wybrać kanapę od strony pasażera. Jeżeli zamierzamy przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy, to konieczne jest wyłączenie poduszek powietrznych.   

Zakup fotelika        

Wybór odpowiedniego fotelika to gwarancja bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Odpowiednia pozycja kręgosłupa, zabezpieczenie przed niekontrolowanym wypięciem czy nadmiernymi wstrząsami są bardzo istotne, by zapewnić dziecku komfort w czasie podróży. W przypadku braku środków na fotelik, z pomocą może przyjść oferta firmy Lendup. Szybka pożyczka może zostać spłacana w wygodnych ratach, a gotówka na koncie może znaleźć się nawet tego samego dnia. Należy jednak pamiętać o regularnej spłacie pożyczki zaciągniętej w Lendup, aby nie mieć żadnych zaległości. Lendup może pomóc w zakupie, ale jeśli nie stać nas na takie zobowiązanie finansowe, możemy poszukać używanego modelu. Upewnijmy się jednak, że fotelik jest sprawny i spełni wszystkie swoje funkcje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here