Usługi firm kurierskich są na bardzo wysokim poziomie, a szeroka oferta pozwala dostosować formę nadania i odebrania paczki do indywidualnych możliwości i potrzeb. Zaletą korzystania z pośrednictwa kuriera niesie również wygodę. Obecnie nie trzeba wychodzić z domu, aby nadać paczkę oraz ją odebrać. Cały proces przebiega bardzo szybko.

Krok 1. Zapakuj, zmierz i zważ paczkę

Odpowiednie zapakowanie to gwarancja, że z paczką nic się nie stanie podczas transportu. Choć kurierzy starannie i ostrożnie obchodzą się z nadanymi przesyłkami, to w przypadku, kiedy jest ona niewystarczająco zabezpieczona, prawdopodobne jest, że ulegnie zniszczeniu. Kurier ma prawo odmówić odebrania paczki, jeśli uzna, że istnieje ryzyko jej zepsucia. Wykorzystać należy zatem stretch, najlepiej czarny, karton oraz folię bąbelkową, by przesyłany przedmiot nie był zamknięty luzem w pudełku. Na końcu należy sprawdzić wymiary i wagę paczki, będzie to potrzebne podczas wypełniania formularza.

Krok 2. Wybierz firmę kurierską i zamów usługę

Ilość ofert dostępnych w sieci sprawia, że trudno znaleźć tą najbardziej korzystną. Duże ułatwienie niesie Sendit. Na stronie znajduje się porównywarka firm kurierskich, a także najważniejsze informacje dotyczące cen przesyłek kurierskich oraz paczek o konkretnych wymiarach. Będąc zarejestrowanym na stronie, zamówienie kuriera do domu jest niezwykle proste. Wypełniony formularz zostanie przesłany drogą elektroniczną do wybranej firmy przewozowej, a także na skrzynkę e-mail nadawcy, w formie listu przewozowego do wydrukowania.

Krok 3. Czekaj na kontakt firmy

Bardzo istotne jest, by podczas wypełniania formularza nie pominąć numeru telefonu, zarówno swojego, jak i adresata. Ułatwi to w znaczący sposób pracę kuriera oraz pozwoli uniknąć sytuacji, w której przyjedzie on po paczkę i nie zastanie nas w domu. Choć większość firm przesyła na maila  powiadomienie, w którym wskazuje godziny pojawienia się kuriera, to jednak o wiele wygodniej jest, kiedy kurier skontaktuje się telefonicznie i poinformuje, o której planuje odebrać przesyłkę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here