Obowiązek organizacji pogrzebu bliskiej osoby jest bardzo przykry, jednak konieczny. Żeby wszystko przebiegło w sposób prawidłowy, bez zbędnych komplikacji, warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Poniżej przedstawiamy mini poradnik organizacji pogrzebu. Mamy nadzieję, że okaże się on dla Was pomocny, dzięki czemu całość okaże się jak najmniej bolesna.

Poza kwestiami urzędowymi, związanymi między innymi ze zgłoszeniem zgonu, należy pamiętać o zatrudnieniu odpowiedniego zakładu, w którego ofercie znajduje się właśnie pogrzeb świecki. Jeśli zadbamy o zatrudnienie profesjonalnej, cenionej firmy, możemy liczyć na kompleksową pomoc w niemal każdej sprawie. Zwłaszcza w tych związanych z organizacją pogrzebu.

Warto jednak pamiętać, że powierzenie firmie wszystkich obowiązków dotyczących pochówki nie odbywa się „z marszu”. Zakłady pogrzebowe potrzebują wszystkich niezbędnych dokumentów, by zająć się całą sprawę. Co należy przynieść? Przede wszystkim dowody osobiste – własny oraz osoby zmarłej. Niezbędny okaże się także akt zgonu. Wato podkreślić, że pracownicy zakładu pogrzebowego mogą zając się wszystkimi formalnościami zarówno na cmentarzu, jak i w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W takim przypadku niezbędne są 2 kopie aktu zgonu.

Do tego wszystkiego dojść mogą dokumenty potwierdzające opłacalnie składek emerytalno-rentowych i inne – wiele zależy od rodzaju pochówku i zakresu spraw, jakie zakład ma załatwić.

Organizacja pogrzebu świeckiego przez zakład pogrzebowy

Wybór właściwej firmy jest niezwykle istotny. Specjaliści zająć się mogą bowiem każdą sprawą związaną z pogrzebem, dzięki czemu uwolnimy się od wielu przykrych obowiązków. Warto teraz zastanowić się, jak wygląda organizacja pochówku przez zakład pogrzebowy. Warszawa to miasto, w którym wiele firm realizuje usługi o charakterze kompleksowym. Po omówieniu wszystkich szczegółów pracownicy zajmują się transportem zmarłego i przygotowaniem go do ceremonii. Firmy dostarczają również odpowiednie trumny, a także stroje. Do tego dochodzi oprawa pogrzebu, związana z doborem kwiatów i muzyki. W przypadku pogrzebów świeckich, zakład zatrudnia również Mistrza Ceremonii.

Do tego dochodzą usługi dodatkowe, związane między innymi z opracowaniem klepsydry, nekrologów, a także przewozu gości. Zakład zająć może się również przygotowaniem stypy, jak również usługami kamieniarskimi, czyli stworzeniem i montażem nagrobka. Jak widać, cenione zakłady pogrzebowe mogą sprawić, iż ten przykry obowiązek stanie się nieco bardziej znośny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here