Coraz częściej zadajemy sobie pytanie – czy nadal korzystać z jednorazowych baterii, czy może najwyższy czas przerzucić się na akumulatory? Droga opcja jest zdecydowanie bardziej ekologiczna, ponieważ nie musimy wyrzucać akumulatora, który stracił moc. Z drugiej jednak strony akumulatory są droższe, a do tego trzeba osobno dokupić ładowarkę. Okazuje się także, że nie każde źródło zasilania sprawdzi się w przypadku każdego urządzenia. Co więc wybrać?

Wady i zalety baterii jednorazowych

Baterie idealnie sprawdzą się w urządzeniach, które nie pobierają zbyt wiele energii (np. budzik, kalkulator czy pilot do telewizora). Wymiana baterii w urządzeniach tego typu odbywa się raz na kilka, a niektórych przepadkach nawet kilkanaście miesięcy. Są dodatkowo stosunkowo tanim rozwiązaniem na każdą kieszeń. Spośród baterii firmy GP Batteries do wyboru mamy bardzo wiele rozmiarów i kształtów, a także kilka rodzajów baterii jednorazowych. Oznacza to, że bez problemów dopasujemy rozwiązanie odpowiednie dla naszego urządzenia.

Na niekorzyść baterii zdecydowanie przemawia fakt, że po ich rozładowaniu należy je wyrzucić do specjalnie przeznaczonego kosza.

Wady i zalety akumulatorów

Akumulatory będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w urządzeniach, które użytkowane są częściej i pobierają więcej mocy (np. w padach do konsoli czy niektórych mechanicznych zabawkach). Zdecydowanym plusem jest fakt, że to źródło zasilania po wyczerpaniu się wystarczy naładować, by dalej z niego korzystać. Są więc rozwiązaniem wielokrotnego użytku, co znacznie bardziej sprzyja ekologii. Jednorazowo kosztują więcej, niż baterie, ale w rezultacie kupimy ich zdecydowanie mniej.

Minusem jest fakt, że przy pierwszym zakupie akumulatorów musimy dodatkowo dokupić do nich ładowarkę, co stanowi kolejny wydatek. Dodatkowo akumulatory potrzebują czasu do pełnego naładowania – niekiedy musimy poczekać nawet kilkanaście godzin. Pamiętajmy także, że również akumulatory posiadają limit ładowań, dlatego w końcu także trzeba będzie je wyrzucić.

GP Batteries – co nam oferuje?

Poza jednorazowymi bateriami GP producent oferuje nam również akumulatory. Seria ReCyko to ogromny ukłon w stronę ekologii. Są one wykonane z surowców pochodzących z recyklingu w ponad 10%. Zapakowane zostały w papierowe opakowania, które nie zawierają plastiku i są oznakowane certyfikatem Forest Stewardship Council. Akumulatory GP z serii ReCyko to wysoka pojemność oraz długi czas działania. Doskonale sprawdzą się jako źródło zasilania domowych urządzeń, można je ładować wielokrotnie. Daje nam to gwarancję oszczędności – nie tylko własnych pieniędzy, ale i środowiska, w którym żyjemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here