Życie na kredyt to dosyć powszechne zjawisko, choć niewielu ludzi ma odwagę przyznać się, że jest w trakcie spłacania konkretnego zobowiązania. Niemniej, uważa się, że niemal 60% Polaków ma na swoim koncie kredyty lub innego rodzaju pożyczki finansowe, które każdego miesiąca musi redukować. Obecność zawodu w postaci eksperta kredytowego nie jest zatem czymś zaskakującym. Dodajmy do tego brak wiedzy ekonomicznej po naszej stronie i brak czasu na formalności, by przekonać się, że doradztwo kredytowe może być jedynym rozsądnym wyborem w niektórych przypadkach. Czym faktycznie zajmuje się doradca kredytowy?

Wybieranie optymalnych rozwiązań

W skrócie zadanie doradcy kredytowego faktycznie polega na tym, aby finalny wybór był dla klienta jak najbardziej trafiony. W naszym kraju prawie 30% ludzi zdecydowało się na kredyt hipoteczny, a zatem kredyt, który niejednokrotnie towarzyszy nam przez całe życie. Taka długoterminowa pożyczka wymaga podjęcia odpowiednich kroków i zdecydowania się na coś, co będzie dla nas najkorzystniejsze. Właśnie tym zajmuje się doradca kredytowy. Jego podstawowym obowiązkiem jest porównanie ofert z różnych banków i znalezienie takiej, która nas zadowoli, o ile w ogóle można użyć takiego sformułowania w przypadku kredytu hipotecznego. Doradca dokładnie weryfikuje dostępne możliwości. Odpowiednia wiedza pozwala mu również zagłębić się w tajniki formularzy, które dla przeciętnego człowieka są niemal nieczytelne i w pewien sposób niezrozumiałe, aczkolwiek bywają obciążające finansowo. Z pomocą doradcy możemy dowiedzieć się, jakie faktycznie zobowiązanie nas czeka, jaka jest wysokość ewentualnej prowizji i czy negocjacje z bankiem przyniosły oczekiwany rezultat. Trzeba przyznać, że to doskonałe rozwiązanie dla osób, które przymierzają się do zaciągnięcia kredytu, choć nie mają zielonego pojęcia od czego zacząć i gdzie oferty są korzystne. Niestety, pracownik banku w takim przypadku nie jest wiarygodnym źródłem.

Czego ekspert kredytowy może oczekiwać od nas?

Powinniśmy przede wszystkim nawiązać współpracę z taką osobą, która w branży cieszy się już pewnego rodzaju nienaganną renomą. Ważnym jest również, aby była to osoba, która wzbudza nasze zaufanie i przed którą nie będziemy chcieli mieć żadnych tajemnic. Doradca kredytowy musi bowiem zagłębić się w naszą finansową historię i sytuację bieżącą. Tego rodzaju wiedza będzie potrzebna w celu ustalenia zdolności kredytowej i oszacowania, na co tak naprawdę możemy sobie pozwolić. Ważną i pocieszającą informacją dla osób, które się wahają jest fakt, że od kilku lat doradcą nie może być osoba przypadkowa, co było normą jeszcze przed 2017. Obecnie każdy doradca jest zarejestrowany w rejestrze doradców, a zatem grono takich ekspertów zeszczuplało, choć zostały jednostki, które faktycznie mają w tej branży coś do powiedzenia. Doradca kredytowy to świetne wsparcie dla osób, które potrzebują pośrednika i osoby, która rzeczowo wyjaśni warunki umowy zawieranej z bankiem. To również propozycja dla osób, które nie lubią być zaskakiwane. Z doradcą każdy punkt umowy stanie się dla nas jasny.

Więcej informacji

Pośrednicy kredytowi Warszawa – sprawdź, jakie korzyści ma współpraca z ekspertami kredytowymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here