Każdemu w którymś momencie życia brakowało gotówki. Nawet najbogatsi w którymś momencie swojego życia pozostawali bez pieniędzy. Obecny prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump bankrutował trzy razy. W przeszłości bankructwo ogłaszała Francja, w epoce współczesnej Islandia. Potrzeba pieniędzy nie oznacza, że żyjemy źle. Oznacza, że potrzebujemy od życia więcej i chcemy się rozwijać.

Obecnie kredyt gotówkowy jest powszechną formą rozwoju

Rozwój technologii przewartościował pojęcie artykułu pierwszej potrzeby. Są środowiska, w których aby mieć szansę na zawodowy awans należy pokazać się znajomością pewnych produktów. Wypada chociażby mieć urządzenie od firmy z nadgryzionym jabłkiem.

Jednak nie zawsze rozwój zawodowy musi wiązać się z pokazaniem się. Załóżmy, że pojawiła się oferta pracy w tym czym się teraz zajmujesz. Pensja jest jednak dwa razy większa. Jest oczywiście haczyk. Praca jest oddalona o trzydzieści kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania a Ty nie masz samochodu. Niepodjęcie tej pracy to zdecydowanie życiowy błąd. Od razu trzeba wziąć kredyt gotówkowy i kupić samochód.

Wiele osób tylko dzięki kupnie samochodu na kredyt mogły rozwijać się zawodowo. Praca w regionie zamieszkania jest bardzo ograniczona. Często sprowadza się do tego, że pracuje się w jednym miejscu, bez ochrony zatrudnia. Do tego za mała pensję.

Wyrwanie się z małych miejscowości wymaga inwestycji w samego siebie. Wiąże się to zawsze z finansami. Nie jest istotne, czy pieniądze są potrzebne na samochód, studia czy specjalistyczny kurs. Być może są potrzebne na to, aby przez kilka miesięcy żyć w nowym miejscu gdzie czekają Cię perspektywy.

Kredyt gotówkowy to właśnie szansa na wyrwanie się. Na lepsze życie. Na remont w mieszkaniu, gdy okazuje się że dziecko ma astmę. Na samochód, gdy czeka nas możliwość większego zarobku. Na wesele, gdy ona nareszcie powie, że się zgadza.

kalkulator oprocentowanie

Wiele osób boi się brać kredyt

Uważają, że czuliby się jakby nad ich głowami była gilotyna. Mają częściowo rację. Życie polega na podejmowaniu decyzji. Co za tym idzie część z nich nie będzie trafiona. Może omsknąć Ci się noga. Pamiętasz jeszcze jak w pierwszym akapicie wymieniłem Donalda Trumpa, Francję i Islandię?

Może się zdarzyć, że zostaniesz bankrutem. Nie jest to żaden koniec świata. Nigdy nie był. Od setek lat ludzie stają się bankrutami. Był okres, gdy osoba taka stawała się niewolnikiem, jednak obecnie tak nie jest. Nawet prawo pozwala na ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jest to oczywiście proces dług, jak każdy proces sądowy. Nie zmienia to jednak faktu, że zawsze masz szansę na stanięcie na nogi i rozpoczęcie wszystkiego od nowa.

Pieniądze zawsze dają szansę na lepsze życie. Niezależnie z jakiego źródła pochodzą. Jednak nie oznacza to, że musisz brać kredyty gdy tylko pojawi się okazja. To już by była skrajna nieodpowiedzialność.

Zanim zdecydujesz się na pożyczenie pieniędzy musisz zdecydować o celu. Co chcesz dzięki tym pieniądzom osiągnąć. Jak chcesz zmienić swoje życie. Być może nie swoje a czyjeś? Wbrew pozorom pieniądze nie są po to aby je wydawać. Są zawsze formą inwestycji w życie człowieka.

Kredyty można obecnie pożyczać z wielu źródeł. Zależnie od Twojej sytuacji może być to państwowe dofinansowanie na określony cel. Od wielu wieków pożyczaniem zajmują się banki. Możesz również wziąć kredyt pod zastaw czegoś co już posiadasz. Są oczywiście również członkowie rodziny.

kredyt gotówkowy

Każda z form kredytu gotówkowego ma swoje zabezpieczenie w prawie. Nie jest istotne, czy pieniądze masz z banku czy od mamy. W każdym z tych przypadków działa kodeks cywilny. Co za tym idzie zwracasz pieniądze według ustalonych z pożyczającym zasad.

Banki przyzwyczaiły nas, że kredyty spłacamy w cyklach miesięcznych. Jednak umowa, którą podpiszemy może zakładać, że pieniądze będziemy spłacać w dowolnych cyklach. Niektórzy preferują raz na tydzień. Szczególnie popularne jest to wśród osób pracujących w krajach, gdzie pensja jest wydawana właśnie w cyklach tygodniowych. Są osoby, które spłacają codziennie małą kwotę bo tak zarabiają. Z kolei kredyty samochodowe są często spłacane w jedynie dwóch ratach oddalonych od siebie o parę miesięcy.

W jaki sposób spłacisz kredyt gotówkowy zależy jedynie do Ciebie i pożyczającego. Wspólnie ustalacie też formę spłaty, na przykład gotówką do ręki bądź przelewem. Najważniejsze jednak co ustalacie to sama kwota kredytu. Dlatego istotne jest aby z góry wiedzieć jaka kwota będzie Ci potrzebna. Z doświadczenia wiem, że warto do tej kwoty dodać około dwadzieścia procent. Często nasze obliczenia są niedoszacowane. I w sumie to wszystko co trzeba wiedzieć o kredycie. Powodzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here