Nawet ci ludzie, którzy rozsądnie i uważnie zarządzają swoimi pieniędzmi, mogą nagle znaleźć się w sytuacji, w której z ich konta zniknie pokaźna suma. Nie da się bowiem wszystkiego przewidzieć, a niektóre zdarzenia dzieją się zupełnie przypadkowo. Dobrze zapowiadający się pracownik nagle otrzymuje wypowiedzenie od swojego szefa i oczywiście od razu zaczyna szukać innej posady, ale jako że nasz polski rynek jest obecnie przepełniony przeróżnymi specjalistami, nie jest to wcale proste. Utrata pracy boli jeszcze bardziej, gdy posiada się własną rodzinę, którą trzeba za coś utrzymać.

Problemy finansowe często wynikają również z nagłych chorób, wypadków i innych losowych zdarzeń, do których człowiek czasem nie jest w stanie się przygotować. Teoretycznie tylko powinien to robić. Przez całe swoje życie powinien odkładać na dodatkowe konto lub nawet do zwykłej skarbonki ustaloną kwotę, zbierając sumę na tzw. „czarną godzinę”. Jeśli jednak ktoś nie pomyśli o tym wcześniej i nagle odczuje poważny brak gotówki, zawsze będzie mógł sięgnąć po kredyt online – doskonałą alternatywę dla tradycyjnych bankowych pożyczek.

Kilka lat temu takie usługi w ogóle nie były dostępne i nikt nie miał pojęcia o ich istnieniu. Osoby, które starały się o pożyczki, musiały w wolnym czasie ganiać po stacjonarnych bankach, pozostawiać w nich sterty swoich dokumentów i prosić, a czasem wręcz błagać o pomoc finansową. Zasad obowiązujących przy udzielaniu kredytów nie da się jednak zmienić. Nie da się ich nagiąć, przez co osoba niemająca swojej zdolności kredytowej często nie jest w stanie nawiązać żadnej współpracy z tradycyjnym bankiem.

kredyt przez internet

Od razu zakłada wtedy, że nikt nie pomoże jej finansowo – szuka dla siebie innego rozwiązania, codziennie pozostając na dodatkowych godzinach w pracy, łapiąc się kolejnych zleceń w trakcie weekendów lub pożyczają drobne kwoty od znajomych i rodziny. A przecież kredyt online mógłby raz na zawsze załatwić wszystkie te problemy. Jest on czymś zupełnie innym od tradycyjnych pożyczek bankowych. Przede wszystkim można go uzyskać dużo łatwiej i szybciej. Czy jednak na pewno warto zdecydować się na taką opcję?

Czy kredyty online są w ogóle bezpieczne?

Nawet taka osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z kredytami online, byłaby w stanie wymienić chociażby parę ich zalet. Od razu rzucają się one na myśl. Jedna z nich jest szczególnie doceniana przez ludzi żyjących w obecnych czasach – takie kredyty można bowiem załatwić niemalże od ręki, w ciągu zaledwie kilku czy maksymalnie kilkunastu minut. Potencjalny klient oszczędza mnóstwo czasu na dojeżdżaniu do stacjonarnych placówek banków, staniu w kolejkach do wolnych okienek i samych rozmowach.

Nie musi z nikim kontaktować się bezpośrednio – wszystko odbywa się w sposób zdalny, drogą mailową lub rzadziej telefoniczną. Załatwiając te same formalności w banku, trzeba by było przeznaczyć na nie przynajmniej kilka ładnych godzin. Jeden dzień zwykle też nie wystarcza w przypadku brania normalnych kredytów. Potencjalny klient musi przynajmniej kilkukrotnie powracać do swojego banku, ponownie przeprowadzać niemalże takie same rozmowy i cały czas przygotowywać dla instytucji kolejne sterty papierów potwierdzających jego zdolność kredytową. Dla niektórych ludzi jest to zadanie wręcz niemożliwe do wykonania.

kredyt

Banki otwarte są w typowych godzinach pracy, więc gdyby ktoś chciał je odwiedzić, musiałby po prostu urwać się szybciej ze swojej firmy lub wziąć sobie dzień wolnego – a nie każdy chce to robić, zwłaszcza osoba, która już teraz ma problemy finansowe i musi zarabiać jeszcze więcej. Zalety kredytów online nie ograniczają się jednak wyłącznie do tych związanych z oszczędnością czasu. Kolejnym bardzo ważnym atutem takich pożyczek jest ich… taniość! Zazwyczaj bowiem wszystkie sprawy załatwiane przez Internet są tańsze od tych załatwianych w sposób tradycyjny. Wynika to między innymi z niewielkich kosztów firm online.

Instytucja pożyczkowa działająca przez Internet może ograniczyć swoje wydatki do minimum – nie wynajmuje żadnych stacjonarnych lokali, nie zatrudnia całej masy pracowników i nie musi dbać o wyposażenie czy reklamę swoich punktów. Biznesy zdalne są najtańsze w utrzymaniu, a dzięki temu, że ich właściciele bezustannie obniżają swoje koszty, jednocześnie są w stanie zaproponować klientom ciekawe warunki. Kredyt online zawsze będzie tańszy od tego załatwionego w tradycyjnym banku. Chcąc jeszcze bardziej zaoszczędzić – na pewno warto o nim pomyśleć i zadbać o swój domowy budżet.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here