Nikt z nas nie ma absolutnej kontroli nad swoim życiem, nawet jeśli tak nam się właśnie wydaje. Pewne rzeczy dzieją się bez naszej woli i jakiejkolwiek ingerencji. Możemy na przykład przykładać się w stu procentach do swojej pracy, realizować wszystkie zadania swojego szefa perfekcyjnie i robić nawet rzeczy ponadprogramowe, a i tak nagle otrzymujemy informację o tym, że na skutek cięcia kosztów firma zdecydowała się nas zwolnić i już za kilka tygodni pozostaniemy bez pracy.

A tu nagle zbliża się czas rozpoczęcia roku szkolnego i musimy przygotować dla swoich dzieci kompletną wyprawkę. Chcieliśmy też zafundować im wakacje nad morzem lub przynajmniej krótki wypad w górach, a teraz, ze względu na swoje narastające problemy z pieniędzmi, musimy jakoś im to wszystko zrekompensować, co na pewno nie będzie łatwe. Nie chcemy rozczarować swoich dzieci i nie chcemy rozczarować samych siebie, dlatego coraz bardziej skłaniamy się do sięgnięcia po większą pożyczkę.

Skoro jednak jesteśmy aktualnie bez pracy albo już niedługo ją stracimy, żaden poważny bank nie zainteresuje się nami w roli klienta. Jedyną opcją pozwalającą nam na wydostanie się z długów będzie kredyt przez Internet. Czy jednak możemy wziąć go w sposób w stu procentach bezpieczny? Jakie są ogólne wady i zalety tego rodzaju pożyczek?

Zalet kredytów przez Internet na pewno jest znacznie więcej niż wad i gdybyśmy sami się nad nimi zastanowili, bylibyśmy w stanie wymienić przynajmniej kilka z nich. Pierwszą jest brak ogromnej ilości formalności. Jeśli natomiast kiedykolwiek wcześniej braliśmy już kiedyś pożyczkę w normalnym banku, wiemy doskonale o tym, jak trudno jest to czasem uczynić. Trzeba wypełniać stosy papierów i przedstawiać swoje zaświadczenia o dochodach oraz wyciągi z banków.

Następnie przez równie długi czas należy czekać na odpowiedź banku, który może oczywiście stwierdzić, że współpraca z nami będzie dla niego ryzykowna i przez to nie zdecyduje się nam pożyczyć pieniędzy.

kredyt online

Kredyt przez Internet załatwimy natomiast bez tych wszystkich formalności

Wypełnimy jedynie krótki wniosek, w którym zaznaczymy swoje dane osobowe, aby już po paru minutach otrzymać odpowiedź od wybranej instytucji. Błyskawicznie dowiemy się, na czym w ogóle stoimy. A jeśli okaże się, że nie mamy prawa do wzięcia takiego kredytu, poszukamy po prostu innej instytucji – któraś z nich na pewno nam go udzieli.

Drugą zaletą kredytu przez Internet jest wygoda tego rozwiązania. Tak naprawdę możemy po niego sięgnąć w każdej chwili i w dowolnym miejscu na ziemi. Nie musimy nawet dysponować dostępem do komputera czy laptopa. Kredyt przez Internet załatwimy sobie z dowolnego urządzenia mobilnego – tabletu lub telefonu komórkowego. Potrzebujemy jedynie dostępu do Internetu, który na pewno mamy i z którego na co dzień i tak korzystamy. Nieważne jest również to, gdzie akurat teraz się znajdujemy.

Czy jesteśmy w pracy, w domu czy może na wakacjach za granicą – wchodzimy na stronę internetową wybranego kredytodawcy, uzupełniamy formularz zgłoszeniowy i pożyczamy te pieniądze, których akurat potrzebujemy. Jeżeli bank będzie mieć jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy udzielić nam takiego kredytu, od razu nas o tym poinformuje. Na jego odpowiedź poczekamy maksymalnie kilka godzin. W przeciągu jednego dnia roboczego załatwimy więc wszystkie najważniejsze sprawy, podczas gdy normalnie trwałoby to znacznie dłużej – czasem nawet i kilka miesięcy w przypadku większych kredytów gotówkowych na raty.

laptop

Oczywiście wiele osób mimo wszystko krytykuje taki kredyt przez Internet, dlatego nie możemy myśleć, że ma on wyłącznie same zalety. Wady takich pożyczek też istnieją, choć jest ich na szczęście znacznie mniej. Pierwszą z nich będzie brak możliwości ustalania dokładnych warunków współpracy. Sami podejmujemy tutaj decyzję – albo korzystamy z wybranej oferty, albo z niej rezygnujemy, nie możemy jednak negocjować dla siebie indywidualnych warunków.

Musimy więc ostatecznie przystać na propozycję banku. Nawet jeśli pewne jego założenia nie do końca nam odpowiadają, nic z tym nie poradzimy i nie będziemy w stanie ich zmienić. Drugą równie poważną, a nawet poważniejszą wadą kredytów przez Internet jest to, że jako iż są one szybkie i proste w załatwianiu, często bierzemy je zupełnie bezmyślnie. Nie zastanawiamy się nad tym, jak będziemy je później spłacać i czy w ogóle sobie z tym poradzimy. Bank oferuje nam pożyczkę, dlatego od razu po nią sięgamy, w ten sposób nieraz nabawiając się znacznie cięższych problemów finansowych. Na to musimy uważać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKredyt online
Następny artykułKalkulator kredytu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here