Nasza cywilizacja od początków swego istnienia wciąż przyspiesza i osiąga kolejne etapy rozwoju z coraz większym impetem, wchodząc w kolejny wiek. Obecne stulecie jest czasem informacji. To ona ma największą wartość. Paradoksalnie powinno być odwrotnie. Przy takiej podaży towar powinien być relatywnie tani. Nie jest tak z powodu konieczności obróbki danych. Zebrane zetabajty informacji muszą być przetworzone, żeby miał jakąkolwiek wartość. A po obróbce trzeba sformułować wnioski.

Wstęp miał służyć zobrazowaniu, w jakim świecie przyszło nam żyć i braku zdziwienia wobec pojawiających się w coraz większym tempie nowinek w każdym zakresie życia.

Branża IT wypluwa z siebie takie cuda jak na przykład wirtualne pieniądze. Nazywa się je kryptowalutami. Czym są kryptowaluty?

Jest to nowy obraz mamony. Pieniądze znalazły sposób na to, by na stałe zamieszkać w sieci. Ktoś powie, że od dawna tam były. Tak, jednak ich panem i władcą nie byli użytkownicy. Od zarania były narzędziem w ręku cesarzy, królów i książąt. Dopiero pełna wirtualizacja wyzwolić je może spod rządowego buta.

Kryptowaluty opierają się na nowoczesnej bazie danych. Jest to tak zwane zjawisko Big Data. W tym wypadku rozproszona baza danych służy do tego, by tworzyć ranking kryptowalut (sprawdź ranking kryptowalut pod tym adresem). Nie tylko zresztą lista startowa, używając porównania sportowego. Baza danych inaczej blockchain służy bezpieczeństwu. Każdy portal o kryptowalutach i każda giełda korzysta z bezpieczeństwa, jakie daje łańcuch, który tworzy zestawienie transakcji. Dzięki takiej budowie nikt nie może dokonać malwersacji. Nie sposób przecież zmienić wszystkich wpisów w ciągle aktualizowanym dokumencie, do którego mają wszyscy dostęp i zmiany musiałyby zaistnieć w tak wielkiej ilości miejsc, że nie jest to możliwe. Liczba ta nie mieści się nam w wyobraźni.

Tworzą się coraz nowe kryptowaluty, choć najbardziej popularny jest bitcoin. Zarabiać na kryptowalutach można obracając nimi na giełdzie jak zwykłymi akcjami lub poprzez przyłączenie mocy obliczeniowej komputera do systemu.

Źródło: Portal o kryptowalutach – wiadomości, poradniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here