Dla niektórych najlepsze wakacje to słodkie i zasłużone lenistwo w uroczym kurorcie. Inni preferują natomiast aktywny wypoczynek, często łączący się z uprawianiem sportu, w tym sportów ekstremalnych. W obu przypadkach niezbędne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy, jeśli planujemy spędzić urlop aktywnie?

Porównaj wiele ofert

Pierwsze kryterium, które zresztą dotyczy wszystkich polis ubezpieczeniowych, nie tylko turystycznych, to porównanie jak największej liczby ofert. Konkurencja na rynku jest duża, więc nie warto przepłacać. Poza tym, porównując oferty poszczególnych ubezpieczycieli możemy wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom w kontekście konkretnego wyjazdu. Co ciekawe, polisę można znaleźć i wykupić przez internet bez wychodzenia z domu korzystając z internetowej porównywarki ubezpieczeniowej, takiej jak KioskPolis. Swoje propozycje prezentuje kilkanaście wiodących i sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych:

https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-turystyczne/

Odpowiednio wysoka polisa

Pierwsze, na co musimy zwrócić uwagę, to wysokość polisy w zakresie ubezpieczenia medycznego, ratownictwa i następstwa nieszczęśliwych wypadków. W przypadku osób wybierających się na urlop w celu podejmowania aktywności, jest to tym bardziej istotne – naturalnym jest, że ryzyko odniesienia kontuzji bądź innego uszczerbku podczas uprawiania sportu jest znacznie wyższe.

Warto „dmuchać na zimne” i wziąć pod uwagę choćby koszty rehabilitacji czy transportu medycznego do kraju, który z niektórych miejsc na świecie może kosztować nawet kilkaset tysięcy zł. Ubezpieczenie NNW zabezpiecza natomiast naszą przyszłość, jeśli dojdzie do poważniejszego uszczerbku na zdrowiu i utraty zdolności do pracy.

Pamiętaj o sportach ekstremalnych

Osoby, które planują w trakcie wyjazdu uprawiać wyczynowo sport lub spróbować sportów ekstremalnych, powinny zaznaczyć tę opcję w trakcie wypełniania formularza w internetowej porównywarce. W przeciwnym razie, jeżeli dojdzie do wypadku w trakcie takiej aktywności, roszczenia mogą okazać się bezpodstawne. Zanim wykupimy ubezpieczenie, należy szczegółowo zapoznać się z OWU w zakresie definicji sportów ekstremalnych i ewentualnych wyłączeń z odpowiedzialności ubezpieczyciela. W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych lista sportów ekstremalnych jest krótka, co oznacza że być może nie potrzebujemy dodatkowego ubezpieczenia podejmując obarczone relatywnie wysokim ryzykiem aktywności.

Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego

Jeśli na wakacje wybieramy się ze sprzętem sportowym o znacznej wartości, lepiej także go ubezpieczyć. Kradzież lub zniszczenie mogą  okazać się bardzo kosztowne, zaś sama cena polisy jest stosunkowo niewielka. Z pewnością jest to element ubezpieczenia, który będzie stanowił tylko niewielką część ceny całej polisy.

Ubezpieczenie OC turystyczne

Ubezpieczenia turystyczne często uwzględniają także polisę OC w życiu prywatnym. Zabezpiecza to nas przed ewentualnymi roszczeniami osób poszkodowanych przez nas na skutek nieszczęśliwego wypadku. Jeśli planujemy uprawiać sport, taka polisa wakacyjna także może okazać się bardzo cenna i pozwoli uniknąć wysokich kosztów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here