Uczenie się języków nie jest proste i przyjemne, jeśli nie znamy specjalnych technik i metod. To prawda, że niektórzy mają predyspozycje do uczenia się lingwistycznego, jednak bez pracy nic nie sprawi, że dany język zostanie przez nas opanowany do perfekcji lub w stopniu komunikatywnym.

Warto poznać najskuteczniejsze metody uczenia się języka angielskiego wprost od lektorów języka angielskiego, między innymi tych, zatrudnianych przez Lincoln.edu.pl!

Powtarzanie…

            Stara łacińska maksyma mówi, że powtarzanie jest matką nauki i w pewnym sensie jest to prawda. Warto jednak uświadomić sobie, że to nie powtarzanie nudnych słów czy konstrukcji, ale ich zastosowań daje nam korzyści. A przy tym, zupełnie nie czujemy, że się uczymy. Zamiast więc powtarzać w kółko, że ‘table’ znaczy ‘stół’, musimy znaleźć zdania z zastosowaniem tego słowa i powtarzać je w różnym otoczeniu. Dzięki temu po chwili opanujemy je do perfekcji.

Niezwykle ważne nastawienie

            Wiele osób myśli, że nauka to po prostu mechaniczne wbicie do głowy szeregu informacji. Tymczasem nasz mózg jest chłonny jak gąbka, lecz trzeba go w odpowiedni sposób namoczyć. Sucha gąbka, która długo nie przyjmowała płynów staje się bowiem stwardniała i trochę wody pomaga jej wrócić do właściwego położenia. Tak samo jest z naszym mózgiem. Dlatego nastawienie ma kolosalny wpływ na jakość uczenia się.

Cierpliwość

            Pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano. Jeśli nie możesz czegoś zapamiętać od razu, nie katuj się tym. Poczekaj, zajmij się innymi tematami, skup się na czymś zupełnie odmiennym, aby po jakimś czasie wrócić do nurtującego Cię zagadnienia. Taki powiew świeżości, „przewietrzenie” głowy, pomoże Ci w końcu zapamiętać wszystko, czego potrzebujesz.

            Tych kilka prostych zasad może ułatwić naukę każdego języka i sprawić, że staniemy się poliglotami. Oczywiście, w każdym wypadku musimy wykonać dużą pracę i nie poddawać się, jednak dzięki tym metodom będzie to choć odrobinę łatwiejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here