Etykietowanie przesyłek to jedno z podstawowych zadań osób prowadzących sklepy internetowe. Naklejki na paczkę ostrzegawcze odgrywają bardzo ważną rolę, gdyż dzięki nim wiadomo, jak obchodzić się z konkretną paczką. W jaki etykiety należy się wyposażyć i dlaczego trzeba umieszczać je na przesyłkach?

Uwaga szkło i nie tylko

Na opakowaniach, wewnątrz których znajdują się szklane produkty, zdecydowanie należy umieścić naklejkę uwaga szkło, ewentualnie z symbolem potłuczonego kieliszka. Dzięki temu wiadomo, że paczki nie można przerzucać, a jedynie należy ją delikatnie przenosić. Bardzo popularna naklejka na paczkę przedstawia dwie strzałki skierowane ku górze. Obowiązkowo należy umieszczać ją na opakowaniach, w których przewożone są ciecze, jednak możemy też przykleić ją na paczkę z delikatną zawartością. Popularna jest również naklejka z napisem „keep dry”, która oznacza, że paczkę należy izolować od wilgoci. Naklejki ostrzegawcze na paczki (https://e-hurtownia-opakowan.pl/etykiety-c87) mogą również informować o tym, że wewnątrz opakowań znajdują się materiały potencjalnie niebezpieczne. Widnieje na nich napis „produkty niebezpieczne”, jednak nie precyzuje on, z czym tak naprawdę ma do czynienia przewoźnik. Warto również wspomnieć o naklejce „faktura wewnątrz”, która może również zawierać napis „dokumenty wewnątrz”. Służy ona poinformowaniu odbiorcy o tym, że cała dokumentacja znajduje się w paczce, jednocześnie alarmując go o tym, aby nie próbował jej rozrywać.

W jakim celu stosuje się naklejki ostrzegawcze na paczki?

Naklejki ostrzegawcze na paczki należy umieszczać na przesyłkach bez względu na to, jakim rodzajem transportu będą one wysyłane do klienta. Pełnią one funkcję informacyjną i są niezwykle cenne zwłaszcza dla:

  • odbiorcy paczki- dzięki temu może on zgłosić ewentualną reklamację do przewoźnika, gdyby na przykład okazało się, że szkło uległo stłuczeniu podczas transportu,
  • przewoźnika- transportujący otrzymuje konkretne wskazówki dotyczące tego, jak prawidłowo obchodzić się z paczką.

Naklejki do sklepu online

Prowadząc sklep online, koniecznie musimy pamiętać o zakupie naklejek ostrzegawczych. Warto nabyć je jeszcze przed rozpoczęciem prowadzenia działalności, tak aby mieć pewność, że już pierwszą paczkę będziemy mogli odpowiednio oznakować. Tego typu ostrzeżenia należy na niektórych przesyłkach umieszczać obligatoryjnie, na innych umieszcza się je jedynie w celach informacyjnych. Warto mieć ich spory zapas, zwłaszcza jeśli na co dzień realizujemy duże ilości zamówień. Przed wysyłką warto upewnić się, że każda paczka została prawidłowo oznakowana.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here