Spirala długów to sytuacja, z której naprawdę ciężko wyjść, natomiast w przypadku przeterminowanych płatności zawsze znajdzie się rozwiązanie, które pozwala pozbyć się tej jakże niekomfortowej sytuacji finansowej. Dłużnik musi sobie przede wszystkim uświadomić, że długi nie zostaną mu darowane, a “chowanie głowy w piasek” tylko pogarsza jego sytuację. Doradcy finansowi potwierdzają, że w skrajnych sytuacjach dochodzi do zajęcia komorniczego, przez co dłużnik całkowicie traci płynność finansową. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest współpraca z kancelarią windykacyjną.

Jak działa kancelaria windykacyjna?

Wierzyciel, który ma problemy z odzyskaniem własnych środków, zwraca się po pomoc do kancelarii windykacyjnej. Z łatwością można znaleźć tego rodzaju usługi w swoim mieście, na przykład wpisując w wyszukiwarkę hasło typu “windykacja kancelaria Częstochowa”. Uznaje się, że jest to najlepszy sposób na dochodzenie swoich praw i to dla dwóch stron powstałego sporu.

W pierwszej kolejności prowadzona jest windykacja miękka, która polega na wysyłaniu wezwań do zapłaty. Jeśli te nie przyniosą pożądanego rezultatu, kancelaria windykacyjna Częstochowa stara się wprowadzić negocjacje, aby ustalić dogodny system spłaty. Dłużnik oraz wierzyciel powinien pójść na kompromisy. Dłużnik może uzyskać dobre warunki spłaty należności, zaś wierzyciel odzyska swoje środki.

Dopiero kiedy windykacja miękka nie przynosi zamierzonych efektów, sprawa zgłaszana jest do sądu i dalej skierowana do komornika. Wtedy następuje zabezpieczenie komornicze, które nigdy nie jest korzystne dla dłużnika.

Pamiętaj, że długi negatywnie wpływają na zarządzanie własnym portfelem. Wywołują też niekorzystny efekt, biorąc pod uwagę zdolność i historię kredytową. Co więcej, dłużnik uznawany jest za osobę niewiarygodną, niewypłacalną i nieuczciwą, co w przypadku firm prowadzi do niemożności podejmowania współpracy z klientami czy biznesowymi partnerami. Należy zrobić wszystko, aby uregulować przeterminowane płatności i cieszyć się sprawnym zarządzaniem własnym budżetem.

Artykuł powstał na podstawie informacji dostępnych na stronie: kancelariakowalski.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here