Oksybrazja jest alternatywą dla mikrodermabrazji, jest to nowoczesna metoda polegająca na odnowie skóry, a co za tym idzie na polepszeniu kondycji naszej cery na zewnątrz. Oksybrazja jest bardziej delikatnym zabiegiem, który likwiduje stary i zniszczony naskórek, a w jego miejsce dzięki stymulacji powstaje nowy. Oksybrazja jest zabiegiem bezpiecznym, bezinwazyjnym, skutecznym i nie wodującym podrażnień skóry. Oksybrazja jest peelingiem wodno-tlenowym, który znacznie poprawia kondycję cery już po pierwszym zabiegu.

Oksybrazja wskazania do zabiegu

Oksybrazja jest szczególnie polecana osobom mającym problem z wrażliwością i delikatnością cery, dodatkowo powinna być stosowana u osób, u których występuje:

– łojotok,

– zatkane pory,

– różnego rodzaju przebarwienia,

– rozszerzone pory,

– łuszczyca,

– trądzik,

– blizny,

– płytkie zmarszczki,

– zaskórniki,

– rozszerzone naczynka,

– polecana jest również jako kuracja przeciwłupieżowa

Oksybrazja przeciwwskazania

Przed zabiegiem oksybrazji warto pójść i skonsultować się z lekarzem. Do głównych przeciwwskazań do wykonania zabiegu należą:

– trądzik różowaty,

– trądzik ropowiczy,

– wirusowe i bakteryjne zakażenie skóry,

– opryszczka,

– ciąża,

– karmienie piersią,

– nowotwory,

– przerwanie ciągłości skóry,

– stany zapalne skóry,

– nadciśnienie tętnicze,

– cukrzyca,

– przeciwtrądzikowa terapia,

– przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne

– problemy z zatkanymi zatokami,

– przeziębienie,

– różnego typu infekcje,

– podwyższona temperatura ciała.  

Oksybrazja na czym polega zabieg

Oksybrazja jest peelingiem tlenowo-wodnym, który polega na pozbyciu się zanieczyszczeń oraz martwego naskórka z powierzchni skóry, dzięki temu skóra staje się lepiej nawilżona, odżywiona i zyskuje młodszy wygląd.  Sam zabieg wykonywany jest w trzech fazach. Pierwsza polega na demakijażu i jak najlepszym oczyszczeniu skóry.

Druga faza polega na skierowaniu strumienia z tlenem i solą fizjologiczna w miejsce, które jest poddawane oksybrazji. Strumień ten jest całkowicie bezpieczny dla skóry, a jego ciśnienie wynosi 1,5 bara. Dzięki tak szybkiemu strumieniowi na powierzchni skóry zostaje wytworzone zostaje tarcie, dzięki któremu dochodzi do złuszczania się martwego naskórka, a substancje odżywiające i nawilżające zawarte w strumieniu lepiej wnikają do wszystkich warstw naskórka.

Urządzenie do oksybrazji

W tej fazie jest również zabezpieczenie oczu pacjentki specjalnymi okularami. Ostatnią faza polega na aplikacji specjalnych ampułek, które zawiera substancje odżywcze i nawilżające oraz które dobierane są indywidualnie do każdej pacjentki. Zabieg jest komfortowy i przyjemny, dodatkowo sprawdzi się w upalne dni, ponieważ mgiełka która zostaje wytworzona w trakcie zabiegu jest niezwykle chłodna.

Dzięki zabiegowi oksybrazji skóra zostaje pobudzona i dużo szybciej i łatwiej zachodzą w niej wszystkie procesy regeneracyjne. Po wykonanym zabiegu należy pamiętać o paru rzeczach. Po pierwsze należy na krótki czas zrezygnować z sauny, basenu oraz solarium. Należy również nawadniać organizm oraz chronić skórę przed promieniami słonecznymi. Dodatkowo warto również stosować kremy głęboko nawilżające.

Oksybrazja urządzenia

Na rynku jest dostępny szeroki wybór urządzeń i sprzętów do oksybrazji. Należy pamiętać, że tylko najwyższej jakości i najlepszy sprzęt zapewni odpowiednie i zadowalające efekty zabiegu. Najczęściej stosowanymi urządzeniami i sprzętami w zabiegu oksybrazji są:

– OCZYSZCZANIE WODOROWE HYDRO EGG,

– Oxybrazja MIMARI,

– OXYBRAZJA 8 w 1,

– OXYBRAZJA 02-005,

– OXYBRAZJA MS 08 8 BARÓW,

– COMBI X OXYBRAZJA.

Więcej tutaj: http://medikapoland.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here