Pożyczka gotówkowa to środek pieniężny przekazywany przez wierzyciela za pomocą gotówki bądź przelewu na konto dłużnika. Powszechnie nazywa się ją kredytem konsumpcyjnym lub też kredytem gotówkowym. Pożyczki gotówkowe są udzielane w bardzo szybki sposób. Nie wymagają poręczycieli czy zabezpieczeń, co sprawia, że tempo pozyskania nowego źródła finansowania jest błyskawiczne. Uzyskanie kredytu gotówkowego może sięgać kwoty wynoszącej nawet 200 tys.

W przypadku większych sum wymaga się od dłużnika poświadczenia o stałej umowie o pracę i o wysokości zarobków. Dodatkowo banki potrzebują uzyskać zaświadczenie o pozytywnej historii kredytowej. Jeśli kontrahent banku pozostaje w związku małżeńskim, konieczne będzie wykazać zaświadczenie o uzyskiwanych przez współmałżonka dochodach bądź jego zgodę na możliwość zaciągnięcia kredytu na określoną kwotę. W przypadku kredytu na mniejsze kwoty wystarczy jedynie potwierdzić swoją tożsamość dowodem osobistym.

Możliwe jest też pozyskanie kredytu przy pomocy konta internetowego w banku. Jeśli wniosek zostanie wypełniony na stronie banku, pozostałe zaświadczenia i niezbędne elementy potrzebne do zawarcia umowy możemy dostarczyć przy użyciu drogi elektronicznej. Bardzo ważną kwestią w przypadku umów o pożyczkę gotówkową jest cel. Jest on dowolny, a konieczność jego zawarcia w umowie nie jest obowiązkowa. Można więc wydać pożyczone środki na dowolnie wybrany cel.

Jakie jest oprocentowanie pożyczek gotówkowych?

W przypadku oprocentowania pożyczki konsumpcyjnej możemy liczyć na oprocentowanie rzędu 5-10%. W celu odnalezienia jak najtańszej pożyczki powinno się przykuć uwagę na kilka dodatkowych kwestii, które mogą wpłynąć na ponoszony koszt. Elementami tymi są m.in. prowizja banku, którą pobiera od dłużnika oraz wszelkie dodatkowe opłaty, np. związane z ubezpieczeniem. Zdarza się także, że w przypadku niższego oprocentowania pożyczki gotówkowej, bank nadrabia to sobie prowizją.

pieniądze

Zaleca się więc zwrócić uwagę na stawkę RRSO — czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Wyznacza ona rzeczywisty koszt, jaki konsument zapłaci za całą pożyczkę. By dowiedzieć się więcej na temat ponoszonego kosztu, można skorzystać z kalkulatora pożyczki gotówkowej. Pozwala on na przeliczenie podanych informacji i wyznaczenie w dynamiczny sposób łącznej kwoty, jaką kontrahent banku będzie zobowiązany pokryć. Wystarczy, że zostanie podane dane dotyczące okresu trwania zobowiązania, czyli terminu spłaty oraz kwota zobowiązania.

Kalkulator ten może również wyznaczyć raty kredytu gotówkowego. Można się dowiedzieć w ten sposób, ile wyniesie miesięczna rata zobowiązania. Warto też zwrócić uwagę na rankingi pożyczek gotówkowych, które informują potencjalnych pożyczkobiorców przeprowadzonymi analizami dotyczącymi warunków oferowanych przez poszczególne banki. W przypadku korzystania z tego typu narzędzia powinno się zwrócić uwagę na aktualność. Oferty pożyczek zmieniają się dynamicznie, więc warto dobierać ranking sporządzony w miesiącu chęci zawarcia umowy.

Pożyczka na dowód

Jest to nic innego niż pozyskanie pożyczki gotówkowej bez konieczności dostarczania przez konsumenta innych dokumentów, np. takich jak zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach bądź wykaz od pracodawcy potwierdzający zawarcie wymaganego rodzaju umowy o pracę. Podobnie jak w przypadku kredytów internetowych na dowód, istnieje pewien limit, który bank może wyznaczyć w przypadku uzyskiwania kredytu na daną wysokość.

Najczęściej spotykane limity są wartości rzędu 20-50 tys. Warto jednak wiedzieć, że bank nie może udzielić kredytu bez BIK. Dzieje się tak, ponieważ musi on zawsze dokonać weryfikacji swojego klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli bank zauważy, że w przeszłości wystąpiły jakiekolwiek komplikacje związane ze spłatą poprzednich kredytów, pożyczka gotówkowa może pozostać nieudzielona.

pożyczka gotówkowa

Pożyczka gotówkowa online

Wielu ludzi zastanawia się, w jaki sposób można uzyskać pożyczkę bez konieczności opuszczania domu. Istnieją dwie możliwości. Pierwsza z nich to sprawdzenie stron internetowych każdego z banków i ocenienie, która z możliwości będzie najkorzystniejsza. W przypadku drugiego sposobu wystarczy znaleźć porównywarkę pożyczek gotówkowych.

To właśnie ona pozyskuje dane z różnych instytucji, a następnie ocenia, która pożyczka oferuje najkorzystniejsze warunki. Po wszystkim wystarczy, że wniosek o kredyt gotówkowy zostanie złożony elektronicznie. Można też zadzwonić na infolinię. Po określeniu tam wszystkich potrzeb i warunków można dokonać wysyłki dokumentów drogą elektroniczną. Pieniądze wpływają na konto najczęściej do 24 godzin, a maksymalna kwota kredytu online oscyluje w granicach 20 tys.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzybka pożyczka
Następny artykułKredyt online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here