Formuła pożyczek ratalnych jest bardzo wygodna. Niedawno możliwość pożyczenia większej sumy i spłacenia należności w ratach była zarezerwowana wyłącznie dla banków, a różne inne instytucje mogły co najwyżej udostępnić niewielką kwotę i domagać się jej całościowego zwrotu. Odkąd parabanki udzielają pożyczek na raty, grono ich klientów zwiększyło się znacznie – bardzo wiele osób preferuje komfort oddawania całkowitej sumy w ratach, gdyż tak po prostu jest łatwiej.

Wygodny produkt finansowy

Dlaczego pożyczka na raty jest tak funkcjonalnym produktem? Umożliwia sięgnięcie nawet po większe pieniądze niezbyt zamożnym osobom – łatwiej sobie zaplanować spłatę nawet sporej raty niż całej kwoty pozwalającej na poważny zakup. Do tego, gdy oferuje ją parabank, można liczyć na znacznie lepsze warunki przyznania, bez konieczności posiadania świetnej zdolności kredytowej, dobrych zarobków i braku innych zobowiązań.

W dzisiejszych czasach banki mają naprawdę restrykcyjne wymagania, więc bardzo często osoby potrzebujące nie są w stanie ich spełnić. Parabanki nie pytają o wiele aspektów lub umożliwiają złożenia oświadczenia (doprowadza to do sytuacji, że nawet osoby z zajęciem komorniczym mogą pożyczyć pieniądze).

Jak dobrze wybrać?

Podobnie jak w przypadku kredytów bankowych, także pożyczki ratalne bywają mniej i bardziej korzystne. Osoby zainteresowane sięgnięciem po taki rodzaj wsparcia finansowego powinny najpierw przejrzeć różne dostępne oferty, by wybrać najlepszą w swoim przypadku. Istnieje wiele narzędzi ułatwiających podjęcie właściwej decyzji, na przykład kalkulatory kredytowe, porównywarki, pomoc doradców.

pożyczka online

Dzięki temu trudno wpaść w pułapkę polegającą na zapożyczeniu się na niekorzystnych warunkach, a zaistnienie innego długofalowego problemu również można wykluczyć. Do przejrzenia aktualnych korzystnych ofert warto wykorzystać internet, bo dzięki temu ma się pewność, że możliwe zmiany wprowadzane są na bieżąco.

Uwaga na oszustów

Jak w każdej branży, także i tutaj można trafić na nieuczciwie działające organizacje. Niektóre parabanki są tworzone tylko po to, by wzbogacać się na różnych dodatkowych opłatach, nie do końca zgodnych z prawem, ale sprytnie ukrytych za obietnicami czy też ewentualnie wspomnianych na dole strony, drobnym drukiem. Co roku powstaje spora liczba ofert, które polegają na przyznaniu klientom bardzo dobrej pożyczki – wysoka kwota maksymalna, wysoka przyznawalność, możliwość spłaty ratalnej – jednak okazuje się, że nie tak łatwo je otrzymać.

Najczęściej wymagany jest kontakt telefoniczny z parabankiem lub wysłanie smsa (lub kilku) pod podany numer. Nie dość, że są to kosztowne sprawy, to jeszcze najczęściej okazuje się, że dana osoba jednak nie kwalifikuje się do danej pożyczki. Innym rodzajem nieuczciwej oferty są te, które wymagają dokonania przedpłaty lub innej formy płatności przed tym, jak jeszcze pożyczka zostanie naprawdę przyznana. Niedoświadczony lub zdesperowany klient na pewno zechce skorzystać z oferty i tylko pogłębi swoje problemy finansowe.

Pożyczka na raty z obsługą domową

pożyczka

Wśród parabanków oferujących pożyczki ratalne jest sporo takich, które w zamian za nieco wyższy koszt ogólny zapewniają wygodną obsługę klienta w domu. Jak to wygląda? Po złożeniu wniosku do domu klienta przychodzi przedstawiciel i od razu po podpisaniu umowy przekazuje odpowiednią sumę pieniędzy.

Na tym nie koniec – będzie też przychodził po tygodniowe lub miesięczne raty, co dla wielu osób naprawdę jest bardzo wygodne, nie wymaga bowiem przelewania pieniędzy z konta czy na poczcie i pamiętania o terminach. Chociaż koszt takiej pożyczki jest wyższy, miewa ona znacznie lepszą przyznawalność niż podobne kwotowo oferty. Po tę formę sięgają często osoby z niskim dochodem, mające już inne zobowiązania albo zajęcie komornicze.

Pożyczki pod zastaw

Niekiedy pożyczenie większej sumy pieniędzy możliwe jest tylko po wskazaniu wartościowego przedmiotu jako zastawu. Im cenniejszy przedmiot, tym większa będzie suma pożyczki. Mniejsze kwoty są często uwiarygodniane zastawem w postaci sprzętu elektronicznego lub biżuterii, większe – samochodu czy nawet nieruchomości (pożyczki hipoteczne).

Nie trzeba się obawiać takiej formy pożyczania pieniędzy, choć w niektórych osobach będzie budziła lęk. Gdy jednak planuje się uczciwie oddać całą sumę, żaden zastaw nie powinien powodować lęku. Trzeba jednak dokładnie czytać wszelkie umowy, w razie wątpliwości konsultować je z prawnikiem, uważając na drobny druk i niedopowiedzenia lub weksle in blanco, które pozostawiają sporo możliwości ewentualnych nadużyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here