Do wyboru mamy tak wiele banków, że trzeba dobrze zacząć sprawdzać, który z nich ma dla nas ciekawą ofertę. Czego nie warto robić? Na pewno nie warto wybierać tego banku, który jest blisko albo tego, w którym mamy konto, ale dlaczego? Nikt nie powiedział, że ten bank jest najlepszy i że ma dla nas dokładnie taką ofertę, jaka jest nam potrzebna i jest dla nas korzystna.

To oznacza, że trzeba będzie zastanowić się nieco dłużej, kogo wybrać, a wtedy można zaoszczędzić naprawdę bardzo dużo pieniędzy. Ta sama kwota pieniędzy brana w dwóch różnych bankach może nas kosztować na końcu spłaty o kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych więcej. Jeśli jeszcze decydujemy się na kredyt hipoteczny to możemy zaoszczędzić dziesiątki tysięcy złotych. Zarobienie tych pieniędzy zajmie nam bardzo dużo czasu, dlatego warto się zastanowić nad tym, w jakim banku kredyt należy zaciągnąć.

Szukamy oferty w internecie

Najłatwiej będzie nam przeglądać oferty w Internecie. Dotrzemy wtedy do wszystkich największych banków, jakie są w Polsce. W wyszukiwarce internetowej można sprawdzić rankingi kredytów na określone kwoty. Co to oznacza? Jeśli powiedzmy Alior Bank jest najlepszy w kredycie na dwadzieścia tysięcy i na cztery lata to nie oznacza, że na osiemdziesiąt tysięcy będą równie korzystni dla nas. Bardzo często jest tak, że jeden z banków ma super ofertę, ale tylko na jedną operację, a reszta już jest mało korzystna.

Trzeba będzie to sprawdzić i przeanalizować. W pierwszej kolejności sprawdzamy ile procent trzeba zapłacić żeby otrzymać kredyt. Nie do końca warto to robić, ponieważ oprocentowanie to nie wszystko. Jest jeszcze prowizja i dlatego trzeba oprocentowanie i prowizje połączyć i wtedy wyjdzie nam RRSO. To oznacza, że tyle w każdym roku spłacania kredytu trzeba będzie oddawać bankowi. Szybko wyliczmy sobie czy nas na to stać i czy nam się to opłaca. Im dłużej spłacamy tym więcej będziemy oddawać, ale z drugiej strony, jeśli weźmiemy mniej lat do spłacania to automatycznie rata będzie o wiele wyższa, a nie każdy z nas może sobie z takim obciążeniem budżetu pozwolić.

kredyt online

Musimy pomyśleć, sprawdzić i wtedy będziemy wiedzieli, jaką decyzje należy podjąć. Do wyboru mamy banki państwowe jak Santander Bank. Wiele osób szuka tutaj kredytów dla siebie, ale czy jest to dla nas korzystne? Jeśli nie sprawdzimy to się nie przekonamy jak to wygląda. Można również skorzystać z oferty banków niemieckich czy francuskich. W Polsce mamy wiele banków z różnych zakątków świata.

Jeśli ktoś się tym interesuje to wie, że nawet Chiny mają w Polsce swój bank. To oznacza, że można będzie wybierać taki bank, jaki ma dla nas najlepszą ofertę. To, z jakiego pochodzi kraju jest sprawą dla nas drugorzędną. Inaczej może wyglądać, kiedy chcemy lokować pieniądze na lokatach i wtedy trochę inaczej wybieramy bank, ale kredyty? Bierzemy to, co nam się opłaca i się z tego cieszmy.

Idziemy do banku

Dla osób, które mają bardzo dużo czasu można polecić udanie się do placówki banki i tam załatwienie wszystkich formalności. Mimo wszystko sporo osób z tego korzysta, ale jeśli my nie chcemy stać w kolejce to lepiej żeby tę samą ofertę znaleźć przez Internet. Często można uzyskać jakieś promocje na kredyty, bo przecież każdy chce na nas zarobić, a ten, który udzieli nam kredytu otrzymuje z tego prowizję. Oczywiście my za to wszystko musimy zapłacić, ale w każdym banku są prowizje. Różnią się wielkością, dlatego trzeba sprawdzić, który bank ile na zabiera, a różnice potrafią wynosić kilka procent, dlatego jest, o co walczyć i co dokładniej przeglądać.

w jakim banku kredyt

Najlepsze banki

Im większy jest bank tym ma lepszą dla nas ofertę. Ma więcej pieniędzy i może sobie pozwolić na to żeby RRSO w skali roku było u nich mniejsze. Idą na ilość, dlatego i tak dużo na tym zarobią. Mały bank nie ma takich możliwości, dlatego podnosi prowizje, ale często ma też o wiele mniejsze wymagania odnośnie nas kredytobiorców. Jeśli mało zarabiamy, nasza historia w BIK nie jest najlepsza to może właśnie taki bank udzieli nam kredytu? Warto będzie zaryzykować i to sprawdzić.

Najwyżej stracimy trochę czasu i będziemy musieli szukać innego sposobu na to żeby zdobyć pieniądze. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji będzie nie biegać od placówki do placówki tylko wszystkie formalności załatwiać przez Internet. Przyśpieszymy wszystko i już dzisiaj będziemy wiedzieć czy jakiś bank chce z nami rozmawiać o kredycie czy niestety, ale trzeba będzie skorzystać z oferty prywatnej firmy. Zasada jest prosta im więcej mamy na sumieniu tym trudnej będzie otrzymać z banku kredyt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here