Co wiesz o Lublinie? Czy to dla Ciebie jedynie miasto w południowo-wschodniej Polsce, stolica woj. lubelskiego? Jeśli tak zapraszam Cię w podróż po tym niesamowitym mieście. Przeczytaj artykuł i przekonaj się, że Lublin jako miasto ma bardzo wiele do zaoferowania.

Lublin – trochę historii

Początki osadnictwa na tym terenie to już VI wiek naszej ery. W XIV wieku pierwszej, udokumentowanej lokacji dokonał Władysław Łokietek. W okresie wojen miasto straciło na kilkadziesiąt lat swoją świetność, którą na szczęście udało się odbudować. Można powiedzieć, że ta odbudowa trwa do dziś, bo miasto cały czas bardzo prężnie się rozwija.

Lublin – kultura i sztuka

Lublin to miasto wielokulturowe, otwarte. Odbywają się tu jedyne na skalę kraju wydarzenia jak chociażby Carnaval Sztukmistrzów, na który zjeżdżają się kuglarze z całego świata. Takich wydarzeń jest oczywiście wiele, wiele więcej i nie sposób ich wszystkich wymienić. Każdy kto przyjeżdża do Lublina jest oczarowany jego wyjątkowym klimatem.

Dlaczego? Bo Lublin to miasto pod wieloma względami wyjątkowe. Jest piękne i czuć w nim niesamowicie przyjazną atmosferę. Z drugiej strony nie ma jeszcze takiego przesycenia turystami jak np. w Krakowie czy we Wrocławiu, dzięki czemu nawet w sezonie letnim możemy spokojnie spacerować po Krakowskim Przedmieściu czy Starym Mieście.

Miasto cały czas się rozbudowuje – powstają nowe inwestycje, infrastruktura drogowa, dzięki której dojazd do Lublina z różnych części Polski jest znacznie ułatwiony, ale coraz lepiej jeździ się również po samym mieście. Do tego miasto świetnie rozwija się gospodarczo – duże firmy i korporacje zakładają w Lublinie swoje filie, widząc w mieście duży potencjał intelektualny. Mamy bowiem świetnie wykształconych, młodych ludzi, którzy mogą uczyć się na jednych z najlepszych w Polsce uczelniach wyższych państwowych oraz prywatnych. Rynek zatrudnienia ma się w Lublinie bardzo dobrze – miasto notuje najniższy od wielu lat odsetek osób bezrobotnych.

Lublin – miasto warte zamieszkania

Lublin ma też wiele do zaoferowania jeśli chodzi o mieszkania. Rynek nieruchomości rozwija się tu bardzo prężnie. Mieszkania na sprzedaż Lublin powstają w niemalże wszystkich, dzielnicach miasta. Nowoczesne osiedla z wieloma udogodnieniami, komfortowe i funkcjonalne, o zróżnicowanych metrażach, a to wszystko w świetnej cenie. Prawdą jest bowiem, że Lublin jest w gronie nielicznych miast w Polsce w których cena za metr kwadratowy jest bardzo atrakcyjna, w porównaniu z innymi miastami. Jeśli dołożymy do tego wyjątkowy klimat miasta, ogromne walory turystyczne, rekreacyjne i kulturalne to okazuje się, ze Lublin jest idealnym miejscem do zamieszkania.

Jeśli walory miasta Lublin przekonują Cię do zamieszkania w tym mieście koniecznie sprawdź ofertę sprawdzonego  lubelskiego dewelopera na https://www.wikana.pl

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here