Zawód adwokata jest bardzo wymagającym stanowiskiem pracy. Według stereotypów, pracując jako taka osoba jesteśmy w stanie zarobić spore pieniądze, a przy tym niespecjalnie się napracować. Czy jest to dobre domniemanie? Przekonaj się, gdzie znaleźć pracę jako adwokat oraz ile wynosi mediana wynagrodzenia takiego specjalisty.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-adwokat-wynagrodzenie-dla-adwokata/

Gdzie możesz znaleźć pracę jako adwokat?

Może się to okazać banalne, ale pracę znajdziesz wszędzie tam gdzie będziesz potrzebny do czynności adwokackich. Pracować możesz zarówno we własnej kancelarii jak i na podstawie umowy o pracę. Oprócz tego na zatrudnienie możesz liczyć również w dużych firmach, które chętnie zatrudniają tego typu fachowców na stałego przedstawiciela i część zespołu. Będąc adwokatem możesz również udzielać wykładów na uczelniach wyższych czy podczas prowadzenia kursów i szkoleń. To jednak wymaga specjalistycznych uprawnień. 

Ile wynosi mediana zarobków adwokata?

W dużym stopniu na zarobki adwokata wpływ ma doświadczenie, a także renoma danego prawnika. Dużą rolę odgrywa również region kraju oraz wielkość ośrodka. Portale branżowe podają uśredniona wysokość wynagrodzenia adwokatów. Jednak wiele kontaktów istnieje również jedynie pomiędzy stronami, a zatem wysokości takich stawek możemy się tylko domyślać. 

Niemniej jednak mediana zarobków adwokata wynosi w naszym kraju około 7140 zł. Oznacza to, że połowa osób pracujących na takim stanowisku zarabia kwoty znajdujących się w granicach od 5190 zł do 9340 zł. Pozostali specjaliści w tej dziedzinie dzielą się na dwie ćwiartki. Jedna z nich, czyli 25% może liczyć na wynagrodzenie mniejsze niż 5190 zł, a druga ćwiartka może liczyć na zarobki wynoszące więcej niż 9340 zł. Wszystkie podane kwoty są wymieniane w kwocie brutto w rozliczeniu miesięcznym. Kwoty, tak jak było to wcześniej powiedziane zostały uśrednione. Wliczają się do tego różne formy zatrudnienia, a także różne stanowiska pracy.

Zobacz też: http://www.nowiliderzy.pl/gdzie-szukac-zatrudnienia-jako-adwokat/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here