Jednym z popularniejszych sposobów na pozyskanie samochodu jest leasing. Może to być alternatywa dla standardowego kredytu. Atrakcyjne warunki nabycia auta, stawiają tę formę kupna pojazdu na szczycie preferencji klientów. Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne mogą zaopatrzyć się w samochód w ten właśnie sposób. Sprawdźmy informacje o leasingu konsumenckim. 

Co to jest leasing konsumencki?

Leasing konsumencki to nic innego, jak oferta dla osób prywatnych. Do niedawna jeszcze, ta forma pozyskania auta, zarezerwowana była dla firm i przedsiębiorców. Teraz drzwi otwierają się także dla podmiotów indywidualnych. Wspaniałą wiadomością  jest to, iż biorąc auto w leasing spłacasz prognozowaną utratę wartości i dzięki temu rata miesięczna może okazać się bardzo niska, co daje szansę każdemu na taki leasing. I to właśnie tańsze raty oraz mniej formalności podczas podpisywania umowy wymienia się, jako największe atuty, przewyższające kredyt. Kolejna zaleta to właśnie możliwość skorzystania z oferty przez osoby nie posiadające działalności gospodarczej.

Jak działa leasing konsumencki?

Leasingodawca przekazuje leasingobiorcy prawo do korzystania z samochodu na określony czas, a ten zobowiązuje się do spłaty rat przez określony czas i ważnym aspektem jest to, ze nie ma obowiązku wykupu samochodu. Brzmi to jak kredyt i dzierżawa jednocześnie i tak właśnie jest. Bez konieczności wpłaty własnej, spłacając miesięcznie raty, ale pamiętając, że właścicielem jest finansujący, nabywamy prawo do korzystania z pojazdu do własnych celów. Formalności, jakie musimy spełnić, w przeciwieństwie do innych form finansowania, jest banalnie proste. Przy podpisaniu umowy będzie nam potrzebny:

– dowód tożsamości,

– wypełniony wniosek o przyznanie leasingu,

– aktualne zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu.

Brak ustawy, wymagającej sprawdzania historii kredytowej klienta jeszcze bardziej upraszcza procedurę udzielenia leasingu. Leasing różni się tym od kredytu, że nie spłacamy całości kwoty, ale tylko jego część. To powoduje znacznie niższe raty miesięczne. Kolejnym atutem są rabaty, jakie możemy uzyskać, dzięki tej formie nabycia samochodu.

Kalkulator.vwbank.pl/seat_leasing_konsumencki to miejsce, gdzie możemy łatwo wyliczyć ratę miesięczną dla naszego leasingu na wybrany samochód. To od nas zależy, czy wybierzemy nowy samochód, czy zdecydujemy się na auto używane. Wiedząc, jakie mamy możliwości spłaty wysokości raty miesięcznej, pozostaje nam znalezienie odpowiedniego pojazdu, wybranie długości spłaty rat oraz ich wielkości. Pamiętać musimy także o wykupieniu ubezpieczenia GAP, ponieważ bez tego zostaniemy z niczym, gdy auto zostanie skradzione lub zniszczone. Z niczym to znaczy bez auta, ale niestety zostaniemy za to z ratami do spłacenia, mimo braku samochodu. Jest to ważne, ponieważ leasing konsumencki jest naprawdę ciekawą formą nabycia auta, ale ten ważny szczegół w postaci specjalnego ubezpieczenia, może popsuć nam dobre samopoczucie i radość z pozyskanego samochodu. Podsumowując, jeśli szukamy alternatywy dla kredytu, warto zainteresować się leasingiem konsumenckim.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here