Mimo starannego doboru kontrahentów, każdemu przedsiębiorcy zdarza się trafić na problemowego klienta, który nie wywiązuje się na czas ze swoich zobowiązań. Niekiedy problem ze spłatą wierzytelności bierze się z problemów finansowych odbiorcy towaru, czasem jednak zadłużenie wynika ze świadomego oszustwa.

Co można zrobić z długami firmowymi, zanim rzetelne przedsiębiorstwo znajdzie się przez takiego trudnego kontrahenta na skraju bankructwa?

Kancelaria windykacyjna prowadzi terenowe odzyskiwanie należności od firm

W przypadku, gdy zaległe należności są znaczące, wyraźną korzyść przyniesie wierzycielowi kompleksowa i skuteczna windykacja. Doświadczona kancelaria prawnicza, której specjalność stanowi odzyskiwanie długów od firm, poprowadzi sprawę zaległych płatności od początku do końca, pozwalając oszukanemu przedsiębiorcy skoncentrować się na jego podstawowym biznesie.

Negocjacje i profesjonalna windykacja, polegająca na starannie przemyślanej strategii kontaktu z dłużnikiem, często prowadzą do szybkiego uregulowania długu. Klient, który ma problemy z przepływami finansowymi w firmie, zapłaci w pierwszej kolejności dostawcom kluczowych usług i tym wierzycielom, którzy aktywnie dopominają się o zaległą zapłatę długu.

Prawnik walczy o odzyskiwanie długów w sądzie

Jeśli odzyskiwanie należności przez windykację nie przyniesie skutku, prawnik współpracujący z kancelarią odda sprawę do sądu, aby formalnie zmusić firmę dłużnika do uregulowania zaległych faktur. Na tym etapie sprawy kluczowym elementem sukcesu okaże się staranne zebranie wszelkiej niezbędnej dokumentacji oraz właściwe napisanie pozwu.

Najczęściej procedura sądowa przebiega bez problemu, ale jeśli dłużnik się odwoła od niekorzystnego dla siebie wyroku, nieoceniona okaże się pomoc doświadczonego prawnika, który będzie reprezentował poszkodowanego klienta podczas kolejnej rozprawy w sądzie.

Windykator współpracuje z komornikiem i detektywem

Wygrana sprawa i prawomocny wyrok sądu to jeszcze nie koniec procesu dochodzenia należności od firmy, gdyż nieraz dłużnik nie chce, lub nie może, spłacić wierzyciela. W takiej sytuacji do akcji wkroczy komornik współpracujący z kancelarią windykacyjną. Aby skutecznie prowadzić odzyskiwanie długów, komornik musi sprawnie wyszukać i zabezpieczyć elementy majątku dłużnika, które posłużą do zaspokojenia wierzyciela.

Skuteczna kancelaria windykacyjna często współpracuje z prywatnym detektywem, gdyż na tym etapie odzyskiwania należności kluczową rolę gra czas; nie można dopuścić do tego, aby dłużnik zdążył ukryć mająŧek lub przepisać go na członków swoje rodziny.

Najczęściej firma windykacyjna pozyskuje swoje wynagrodzenie z odzyskanych kwot według z góry ustalonych warunków – wynika z nowego raportu Portfel24. Wierzyciel ponosi tylko stosunkowo niewielkie koszty sprawy sądowej i działań komorniczych, które kancelaria pobiera potem od dłużnika przy pomocy komornika.

Warto więc rozważyć pomoc, którą oferuje kancelaria windykacyjna, gdyż zespół złożony z doświadczonych windykatorów, prawników, komorników i detektywów często skutecznie prowadzi odzyskiwanie należności od firm dla ich uczciwego kontrahenta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here