Co zrobić, żeby przechowywanie dokumentów firmowych było naprawdę bezpieczne? Czy jesteśmy w stanie o to zadbać, polegając jedynie na własnym firmowych archiwum? Dziś sprawdzamy, co warto wiedzieć o przechowywaniu akt twojego przedsiębiorstwa.

Przechowywanie dokumentów w Warszawie

Przedsiębiorcy działający w stolicy mogą zdecydować się na przechowywanie dokumentów we własnej siedzibie lub na przechowywanie dokumentacji na zewnątrz – w specjalnie przygotowanym obiekcie. Firmy, dysponujące niewielkimi zbiorami przeważnie poradzą sobie z tym zadaniem samodzielnie. Powinny pamiętać jednak o tym, żeby miejsce, w którym będzie odbywało się przechowywanie dokumentacji, było właściwie zabezpieczone. Przepisy nie precyzują, jakie alarmy i inne zabezpieczenia powinniśmy wybrać. Wiadome jest natomiast to, że powinny być na tyle silne, żeby informacje nie dostały się w niepowołane ręce. Przechowywanie dokumentów zgodne z RODO powinno stać się dla nas priorytetem, jeśli planujemy postawić na samodzielne przechowywanie dokumentacji. Niestety wyposażenie w skuteczne systemy, bariery logiczne i fizyczne może być kosztowne. To dlatego wiele przedsiębiorstw decyduje się iść inną drogą i wybrać profesjonalne przechowywanie dokumentów.

Bezpieczne przechowywanie dokumentów zgodne z RODO

Przechowywanie dokumentów ze specjalistami oznacza zwiększoną wygodę i komfort psychiczny. Wynika to faktu, że:

  1. Rzetelni usługodawcy dysponują zaawansowaną infrastrukturą
    Dzięki działaniu na większą skalę i dzięki doskonałej znajomości branży, takie firmy jak np. EkoAkta, mogą zaproponować swoim klientom naprawdę skuteczne sposoby na zabezpieczenie ich dokumentacji. Często zwykłe firmy po prostu nie są w stanie ponieść takiej inwestycji.
  2. Specjaliści doskonale znają obowiązujące przepisy
    Przechowywanie dokumentów w Warszawie we współpracy z profesjonalną firmą oznacza, że nie musimy martwić się, że zapomnimy o czymś ważnym, co w konsekwencji może kosztować nas utratę wizerunku albo zmusić nas do zapłaty wysokiej grzywny.
  3. Możemy oszczędzić miejsce
    Jeśli zdecydujemy się na profesjonalne przechowywanie dokumentów w Warszawie raz na zawsze możemy zapomnieć o problemie przepełnionego biura i o trudnościach w znalezieniu miejsca na kolejną szafę.

Bezpieczne przechowywanie i archiwizowanie dokumentów

Warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie, jaką ma przechowywanie dokumentów poza swoją siedzibą. W razie konieczności zmiany lokum, ewentualne przenosiny i zaplanowanie całej przeprowadzki będą dużo łatwiejsze, a koszty mniejsze. Nie będziemy musieli martwić się też o to, czy akta podczas całego rozgardiaszu pozostaną tajne. Całą przeprowadzkę spędzą bowiem w bezpiecznym miejscu, doskonale przystosowanym pod względem wilgotności i temperatury. Na korzyść tej usługi przemawia dodatkowo fakt, że dostęp do dokumentacji jest bezproblemowy, co jest zasługą doskonale przeszkolonej kadry oraz specjalnych systemów, zaprojektowanych z myślą o wygodzie użytkownika.

Źródło: Ekoakta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here