Kredyt gotówkowy to produkt finansowy obecny niemal w każdym banku. Cieszy się on sporą popularnością, ponieważ jest łatwo dostępny, proces starania się o takie zobowiązanie nie jest skomplikowany. Jak więc szukać kredytów gotówkowych, by znaleźć najtańszą dla nas ofertę?

Kredyt gotówkowy – co to?

Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który nie jest celowy. W większości przypadków banki nie zapytają na co będą przeznaczone środki. Różne są rodzaje kredytów gotówkowych, najczęściej zaciągany jest konsumpcyjny, chociaż wyróżnia się jeszcze kredyt w ROR i kredyt na karcie kredytowej. Otrzymanie takiego produktu finansowego nie jest trudne, przeważnie wystarczy przedstawienie dowodu osobistego i zaświadczenia o dochodach. Kwoty kredytu gotówkowego wcale nie muszą być niskie, niektóre banki mają w ofercie pożyczki nawet na 200 000 zł, mogą być zatem przeznaczone nawet na remont lub zakup nieruchomości.

 
Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

Możliwości szukania odpowiedniego kredytu jest wiele. Najlepiej przeglądać oferty w Internecie. Kredyt gotówkowy łatwo wyszukać online, pomocne w tym są specjalne porównywarki, które przedstawią oferty dopasowane do naszych potrzeb. Są one przede wszystkim bardzo proste w obsłudze. Do większości z nich należy wpisać jedynie kwotę kredytu, okres kredytowania i rodzaje rat. Niektóre narzędzia są bardziej szczegółowe i pojawiają się w nich opcje zawężające wyniki, np. czy ma to być kredyt bez zaświadczeń, bez zabezpieczeń, bez zgody współmałżonka itp. Dzięki takim porównywarkom kredytowym można sprawdzić, które banki mają dopasowane do nas kredyty.

 
Ponadto korzystając z takich narzędzi można dowiedzieć się, jakie są najważniejsze parametry kredytów gotówkowych, czyli RRSO, oprocentowanie czy prowizja. Widoczna jest również prognozowana rata do spłaty.

 
Jak wziąć kredyt gotówkowy?

Jeśli mamy już wybrany najtańszy kredyt gotówkowy należy przystąpić do rozpoczęcia procesu ubiegania się o produkt. W większości przypadków można to zrobić przez Internet. Banki umożliwiają złożenie wniosków kredytowych online. Zajmuje to tylko kilka minut i w ogóle nie ma potrzeby wychodzenia do banku. Szybko przyznawana jest także decyzja o przyznaniu bądź odmowie kredytu gotówkowego. Osoby, które wolą starać się o kredyt w tradycyjny sposób, również mają taką możliwość. Wszelkie formalne sprawy dotyczące kredytów gotówkowych można załatwić w oddziałach banków.

 
Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – czy możliwy?

Banki raczej nie udzielają kredytów bez zaświadczeń. Weryfikują potencjalnych kredytobiorców i sprawdzają, czy będą oni w stanie spłacać zobowiązania. Osoby, które mają negatywną historię kredytową w BIK lub znajdują się w KRD z pewnością nie dostaną kredytu gotówkowego w banku. Mają jedynie możliwość skorzystania z firm pożyczkowych, czyli popularnych parabanków, które udzielają takich pożyczek nawet osobom zadłużonym, bezrobotnym lub z niewielką zdolnością kredytową.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here