Każdy z nas chciałby odłożyć sobie pewną kwotę, dzięki której zabezpieczymy sobie swoje życie na przyszłość. Nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć, dlatego myślimy nad różnymi sposobami, aby dorobić sobie nieco grosza, bądź zaoszczędzić. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co się wydarzy jutro, czy za kilka miesięcy lub lat. Czy ten wniosek skazuje nas na bezużyteczność planowania swojej przyszłości. Oczywiście, że nie, bowiem nie możemy żyć w ciągłym strachu przed tym co jest mało prawdopodobne, że się w ogóle w naszym życiu wydarzy.

Nie warto zaprzątać sobie głowę problemami lub wydarzeniami, które tak naprawdę nigdy nie będą miały miejsca. Trzeba myśleć kreatywnie o swojej przyszłości, bowiem takie myślenie prowadzi nas do przodu, a ciągłe zamartwianie się nad jutrem powoduje, że stoimy w miejscu bez żadnych działań. Po pierwsze najpierw musi zrodzić się idea, która pociągnie za sobą kolejne myśli, które poprowadzą nas do naszych celów. Pod drugie zastanówmy się co tak naprawdę jest naszym celem. Grunt to wiedzieć gdzie jest początek, a gdzie koniec, dlatego kluczowe jest, aby uświadomić sobie, w jakiej jestem pozycji, a w jakiej chcę być i co chcę osiągnąć.

Jak już wcześniej wspomniałem, niejeden z nas chciałby odłożyć pewną sumę pieniędzy, dzięki której będziemy nieco bardziej niezależni finansowo. Zastanówmy się na co przeznaczymy odłożone pieniądze. Wyobraźmy sobie, że posiadamy tę rzecz lub usługę. Bardzo dokładnie postaraj się zobaczyć ten obraz. Niech będzie to dla Ciebie motywacją do działania. Należy szukać różnych bodźców, które będą popychały nas ciągle do przodu.

portfel

Jeśli określimy sobie cel, a nie mamy wystarczającej motywacji do działania, to nasze wygórowane ambicje sprawią, że szybko się zniechęcimy i wcale nie zrealizujemy naszego planu tak jak tego chcielibyśmy. Niektórzy z nas oszczędzanie mają we krwi. W większości przypadkach to rodzice mogą stanowić przykład, od których nauczyliśmy się oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi. Oczywiście nie ma co się zamartwiać, jeżeli do tej pory nie potrafiliśmy odłożyć jakiejś sumy pieniędzy.

Zapomnijmy o tym co było kiedyś i zacznijmy działać w takim kierunku, który zaprowadzi nas do momentu niezależności finansowej. Oczywiście, jeżeli do tej pory nie zgromadziliśmy żadnych oszczędności, to trudno tu mówić o jakiejkolwiek niezależności finansowej. Na początku oszczędzania należy liczyć się z tym, że małymi krokami dojdziemy do celu. Nie warto stawiać dużych kroków, bowiem są dosyć ryzykowne, zwłaszcza jak nie mamy żadnych oszczędności. Dwa kroki do przodu i trzy kroki w tył to zdecydowanie nie będzie naszą zasadą. Istotne jest nastawienie i prawdziwa chęć osiągnięcia sukcesu finansowego.

Ogromną skarbnicą wiedzy na temat oszczędności oraz finansów jest internet

Znajdziemy tam poradniki dla początkujących oraz zaawansowanych, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli mamy już swój cel to powinniśmy się brać do roboty. Niektórym na myśl może wpaść kredyt bankowy, dzięki którym praktycznie od razu zrealizujemy swoje plany. Pamiętajmy, że będziemy musieli zwrócić więcej, niż wzięliśmy, a więc od razu startujemy nie za dobrze. Jeśli rozpoczynamy działanie i od razu jesteśmy na minusie to nigdy nie będzie dobrze wróżyło.

Istotną rolę w temacie oszczędzania odgrywa umiejętność gospodarowania swoim stałym dochodem, bowiem często na nic się może zdać nasze oszczędzanie, jeśli tak naprawdę nie zobaczymy na własne oczy naszych odłożonych pieniędzy. Pozorne oszczędzanie sprawia, że czujemy się tak jakbyśmy oszczędzali, ale tak naprawdę nie odkładamy żadnych pieniędzy. Warto założyć sobie notatnik, w którym będziemy zapisywali swoje postępy.

kredyt bankowy oprocentowanie

Codziennie analizujmy swoje wydatki i zarobki. Sprawdź na co najwięcej wydajesz pieniądze, a na co najmniej. Określ z czego możesz zrezygnować, a co jest Ci niezbędne do życia. Oszczędzanie nie należy do łatwych zadań, zwłaszcza jeżeli cele są wysoko ambitne. Im bardziej ambitne cele, tym trudniejsze będzie oszczędzanie. Warto napisać dzień, w którym chcemy, aby nasz cel był osiągnięty.

Następnie rozplanuj to ile musisz codziennie odłożyć, aby osiągnąć dany cel, w tym momencie, w którym chcesz. Pamiętaj, aby nie oszczędzać na rzeczach, które są Ci niezbędne, bowiem nie możesz pozwolić sobie, aby ucierpiało na tym Twoje zdrowie. Zdrowie jest najważniejsze, za żadne później odłożone pieniądze nie będziesz mógł kupić zdrowia, które straciłeś. Pieniądze nie są najważniejsze, ale są potrzebne do łatwiejszego życia. Pamiętaj o szczęściu w życiu, bowiem jest ono bezcenne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here