Wiele osób zmaga się dziś z różnego rodzaju uzależnieniami oraz chorobami psychicznymi. Bardzo często przekładają się one na sytuację w domu. Z drugiej strony stres, wyścig szczurów oraz tempo życia sprawiają, że coraz mniej mamy czasu na rozmowę, przez co oddalamy się od siebie w związkach. Kiedy bić na alarm i wybrać się na terapię dla dwojga? Co może nam ona dać?

Czym jest terapia dla dwojga?

            Problemy małżeńskie można rozwiązywać na różne sposoby. Z jednej strony obecność osoby z zewnątrz może dodatkowo sprawiać problemy i być kością niezgody, z drugiej może wspierać w rozmowie i pokazywać pewne rzeczy z innej strony. Dlatego terapia dla dwojga to specjalny rodzaj rozmowy, która ma na celu zakiełkowanie uczucia między dwojgiem przytłoczonych codziennością ludzi.

Kiedy udać się na terapię?

            Zwykle ludzie na terapie, mowa tu o zajęciach różnego rodzaju, zgłaszają się za późno. Błąd polegający na zwlekaniu sprawia, że nie jesteśmy w stanie naprawić już tego co było i terapia nie przynosi skutków. Reagować trzeba dość szybko podobnie z chorobami. Jednak nie powinniśmy na siłę zaciągać drugiej połówki do specjalisty. Terapia może przynieść skutki tylko wówczas, gdy obie strony chcą się dogadać lub spróbować zmienić coś w swojej codzienności. W przeciwnym wypadku raczej nie ma szans na uzdrowienie relacji.

Kto powinien wyjść z propozycją?

            Od wielu lat pokutuje twierdzenie, że to kobieta zaciąga siłą mężczyznę na terapię. Nic bardziej mylnego. Nie ma powodu, by sądzić, że paniom zależy na związku bardziej. Dlatego dziś widok męża nakłaniającego żonę czy partnera partnerkę nie jest niczym szczególnym. Warto pamiętać, że nie jest ważne kto nakłoni do pójścia na terapię. Ważne, by wyciągnąć do siebie dłoń.

            W całej terapii dla dwojga nie ma miejsca na oszukiwanie. Każdy kto chce uzdrowić swoje relacje musi mieć w pamięci, że tylko ciężka praca pozwoli wrócić na właściwe tory. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Centrum Dobrej Terapii, by przekonać się, że mamy siłę walczyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here