Każdy z nas ma inną sytuację materialną. Zależy ona od trybu życia jaki się prowadzi, od zarobków a także od oszczędzania i wydawania przez nas pieniędzy. Jedni ludzie potrafią żyć oszczędnie i mieć na wszystko co chcą. Inni mają tendencje do wydawania pieniędzy bez opamiętania, przez to też często ich sytuacja materialna, szczególnie pod koniec miesiąca nie wygląda najlepiej. Jak więc poradzić sobie w trudnej sytuacji, kiedy brakuje na jedzenie czy na paliwo?

Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji jest zaciągnięcie pożyczki

Są dwie formy pożyczek, z których można skorzystać. Są to pożyczki bankowe i pożyczki poza bankowe. Z pożyczek bankowych może skorzystać każdy, kto ma nieskazitelną historię kredytową. To znaczy, że wszystkie zaciągnięte dotąd pożyczki, spłacał w terminie i nie ma żadnych zaległości. Poza tym osoba ubiegająca się o pożyczkę, musi mieć odpowiednią do danej wysokości pożyczki zdolność kredytową. Zwykle jest ona obliczana na podstawie wynagrodzenia z trzech ostatnich miesięcy.

Oczywiście osoba, która nie ma stałego zatrudnienia, nie ma się co ubiegać o taką pożyczkę, bo nie zostanie mu ona przyznana. Poza tym trzeba spełnić szereg różnorodnych warunków by dostać pożyczkę w banku. Czym wyższa kwota pożyczki, tym większe wymagania. Dlatego też wiele osób rezygnuje z takiej formy pożyczki i decyduje się na pożyczkę w instytucji poza bankowej. Takich instytucji jest bardzo dużo, mają one swoje siedziby stacjonarne, jak i oddziały online. Można nawet zauważyć, że bardzo dużo osób korzysta z oferty internetowej, bo jest to bardziej dyskretna forma pożyczki i nikt się nie dowie o naszej pożyczce.

pieniądze

Poza tym na stronie internetowej takiej instytucji poza bankowej, można sobie samemu wyliczyć jaką pożyczkę można otrzymać i jakie raty będzie się płacić.

Jest to możliwe przez to, że na stronie jest kalkulator pożyczki

Można w nim wpisać dowolną kwotę, określić ilość rat i wtedy pojawi się informacja o tym, jaką wysokość raty będzie trzeba płacić i jaką całkowitą kwotę będzie trzeba na koniec spłacić. Takie kalkulatory są teraz bardzo popularne i ludzie chętnie z nich korzystają. Bo dzięki nim od razu wiedzą ile ich wyjdzie pożyczka i jakie będą musieć ponieść przy niej koszty.

Takie kalkulatory można też znaleźć poza stronami instytucji pożyczkowych, są one także dostępne na innych stronach w Internecie, na przykład na stronach rankingów najlepszych pożyczek poza bankowych, aktualnie dostępnych dla klientów. Taki ranking także warto obejrzeć, zestawienie różnych propozycji, pozwala wybrać najlepszą opcję. W takim rankingu podane są takie dane jak wysokość maksymalnej kwoty pożyczki i minimalnej kwoty pożyczki, ilość rat, wysokość raty przy danej kwocie, dodatkowe promocje dla nowych klientów itp. Każda z tych kwestii jest ważna dla osoby, która chce wziąć pożyczkę.

Porównanie pozwala szybciej podjąć decyzję, tym bardziej że takie rankingi są oparte o aktualne promocje i oferty instytucji poza bankowych, więc zawsze są aktualne. Bardzo dużo osób z takich rankingów i kalkulatorów korzysta, bo to nic nie kosztuje, a jest bardzo korzystne. Zanim weźmie się pożyczkę w konkretnym miejscu, warto też poznać opinię innych osób, które wcześniej w tym miejscu zaciągnęły pożyczkę. Zdanie takich osób jest bardzo ważne.

pożyczka online

Można się dowiedzieć czy opłaca się zaciągnąć pożyczkę akurat w tym miejscu, jak wysokie są raty i ile trzeba w sumie spłacić na koniec. Ważny jest także kontakt z osobą udzielającą pożyczkę, czy osoba ta była kompetentna, miła i uprzejma, czy wszystko dokładnie wyjaśniła, czy pomogła przejść proces składania wniosku o pożyczkę. Warto też wspomnieć o tym, że pożyczki poza bankowe są bardzo łatwo dostępne. Nie trzeba spełniać tylu wymogów co w przypadku pożyczek bankowych, nie trzeba mieć czystej historii kredytowej ani zdolności kredytowej.

Wystarczy okazać dowód osobisty, który każda osoba pełnoletnia ma. Pożyczki poza bankowe są więc idealną propozycją dla osób, którym brakuje pieniędzy na różne cele, czy to na wyjazd, czy na święta, czy na codzienne wydatki. Są to łatwe pieniądze, o które praktycznie każdy może się ubiegać.

Tym bardziej, że wystarczy wejść na stronę internetową instytucji poza bankowej, skorzystać z kalkulatora pożyczki, złożyć wniosek i czekać na kontakt z konsultantem, który przekaże decyzję odnośnie przyznania pożyczki. Jest to więc bardzo prosty proces, z którym każdy sobie poradzi. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach tego rodzaju pożyczki są bardzo popularne i wiele osób z nich korzysta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here