Kiedy wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności, na środki musisz czekać nawet kilkadziesiąt dni. Chcesz uzyskać je znacznie szybciej, by móc dowolnie z nich korzystać i rozwijać firmę? Postaw na faktoring online z ubezpieczeniem gratis. To opcja dla tych przedsiębiorców, którym zależy na zachowaniu płynności finansowej. Na czym dokładnie polega to rozwiązanie finansowe i kiedy szczególnie warto z niego skorzystać? Przeczytaj artykuł!

Jak działa faktoring online?

Czym tak naprawdę jest faktoring? To przekazanie firmie faktoringowej (faktorowi) wystawionych przez Ciebie dokumentów sprzedaży, które nie zostały jeszcze opłacone. Najczęściej są to faktury z odroczonym terminem płatności. Faktor wypłaca Ci pieniądze niemal od razu. W terminie spłaty kontrahent opłaca fakturę już nie na Twoje konto, a właśnie firmie faktoringowej. Niemal wszystko odbywa się przez internet, czyli online, co jest sporą oszczędnością czasu.

Co to wszystko oznacza w praktyce? Dzięki temu rozwiązaniu Twoje środki nie są zamrożone i uzyskujesz je znacznie szybciej. Możesz uniknąć zatorów płatniczych, spłacić bieżące zobowiązania czy skorzystać z różnych okazji rynkowych (np. zacząć zlecenie dla dużego kontrahenta). Dodatkowo zapewniasz swoim klientom możliwość opłacenia faktury w dalszym terminie, np. 14-90 dni.

Co jednak w sytuacji, gdy minie termin spłaty, a kontrahent okaże się niewypłacalny? Właśnie tutaj przydaje się ubezpieczenie – które w dobrych firmach faktoringowych jest bezpłatne.

Kiedy przydaje się ubezpieczenie faktoringu?

Takie firmy jak PragmaGO do faktoringu dokładają ubezpieczenie gratis. To opcja, która przydaje się w momencie niewypłacalności Twojego kontrahenta. Dzięki takiej polisie uzyskasz wsparcie, które pomoże Ci odzyskać należne pieniądze. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo transakcji i chroni Cię przed koniecznością zwrotu środków. Jeśli zastanawiasz się, które rozwiązanie faktoringowe wybrać – postaw na faktoring online z ubezpieczeniem gratis.

Dla kogo jest faktoring online z ubezpieczeniem gratis?

Jeszcze jakiś czas temu faktoring był dostępny jedynie w bankach, które oferowały tę opcję tylko dużym firmom. Dziś wcale nie trzeba mieć długiej historii kredytowej, by skorzystać z tego rozwiązania. Firmy faktoringowe, takie jak PragmaGO, kierują ofertę do mikroprzedsiębiorców oraz firm z sektora MŚP.

Faktoring to rozwiązanie dla Ciebie bez względu na to, jak długo Twój biznes istnieje na rynku. Często z tej opcji korzystają nawet całkiem nowe firmy oraz start-upy. Nie ma również znaczenia, w jakiej branży działasz. Faktoring jest dostępny bez względu na sektor, chociaż najczęściej korzystają z niego firmy produkcyjne, transportowe i budowlane – bo to właśnie one zwykle wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności. Faktoring w PragmaGO jest dostępny dla spółek oraz jednoosobowych działalności gospodarczych. Ważne po prostu, by firma była już zarejestrowana.

Jak skorzystać z faktoringu w PragmaGO?

Koniec z wieloma dokumentami i dłużącymi się formalnościami. W PragmaGO wszystko zorganizujesz od ręki – online. Pierwszy etap to złożenie wniosku przez internet. Kolejnym jest weryfikacja, a po niej otrzymasz wszystkie warunki usługi, w tym całkowity koszt. Umowę przywozi kurier pod wskazany adres, by zapewnić Ci maksymalną wygodę.

Gdy Twój kontrahent zaakceptuje fakturę, otrzymasz pieniądze na swoje konto. W terminie zapłaty z faktury Twój kontrahent przeleje środki PragmaGO. Limit faktoringowy jest odnawialny, dlatego możesz korzystać z niego regularnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here