W obecnych czasach, Polacy bardzo chętnie zaciągają różnego rodzaju kredyty i inne zobowiązania. Często jest to sposób na szybkie kupno upragnionego samochodu, jachtu albo najnowszego samochodu – oczywiście renomowanej marki. Dilerzy samochodowi bardzo chętnie będą dążyć do sprzedania nam jak najdroższego samochodu. Na koniec roku oferują oni atrakcyjne rabaty, sięgające nawet kilkudziesięciu procent wartości samochodu.

Jest to spowodowane najczęściej tym, że auta ze starego rocznika są wraz z nowym rokiem dużo mniej warte. Dla przykładu auto, które w grudniu 2018. roku jest warte sto tysięcy złotych, już pierwszego dnia roku 2019. Będzie warte nawet dwadzieścia tysięcy mniej! Z tego względu warto negocjować jak największy rabat, szczególnie w ostatnich dniach danego roku.

Sprzedawcy samochodów bardzo często oferują korzystne oferty kredytowe

Do samochodu, dilerzy często dokładają bezpłatne dodatki, takie jak bagażnik dachowy, komplet nowych dywaników lub pakiet darmowych przeglądów serwisowych. Warto korzystać z autoryzowanych serwisów, ponieważ tak serwisowane auto jest dużo więcej warte przy ewentualnej późniejszej odsprzedaży. Dla wielu kupujących nie ma znaczenia to, że samochód był regularnie serwisowany u lokalnego fachowca z dziedziny mechanika.

Autoryzowany serwis robi dużo lepsze wrażenie, dla wielu ludzi jest on gwarancją odpowiedniej jakości obsługi serwisowej. Wielu boi się, że w nieautoryzowanym serwisie pracują ludzie, którzy nie mają doświadczenia w obsłudze takiego typu samochodów i mogli coś uszkodzić. W pewnym sensie ma to solidne uzasadnienie, obecne samochody są bardzo skomplikowanymi konstrukcjami, a szczególnie ich układy elektroniczne wymagają specjalnego rodzaju obsługi za pomocą zaawansowanych urządzeń diagnostycznych.

Niektórzy mogą nawet porównać obecny samochód do samolotu. Okazuje się, że nie ma w tym zbytniej przesady – poziomem skomplikowania, samochody bez wątpienia mogą dorównywać niektórym samolotom. Oczywiście na tym podobieństwa się kończą ponieważ oczywiście są to dwa zupełnie odmienne środki transportu, wprost nieporównywalne ze sobą nawzajem. Przede wszystkim samochód jest tańszy i bardziej dostępny dla każdego przeciętnego człowieka.

samochód

Nowy samochód w salonie kosztuje około kilkudziesięciu tysięcy złotych, a lepsze modele nawet kilka razy więcej. Nowy samolot to koszt przynajmniej pół miliona złotych za małą awionetkę, w przypadku większych konstrukcji ceny są już zawrotne i w zasadzie nikt nie kupuje ich za gotówkę. Samochodem może kierować każdy, kto zda stosunkowo prosty egzamin na prawo jazdy. Drogi są wybudowane praktycznie wszędzie i prawie wszystkie są bezpłatne, więc używanie samochodu jest proste i przyjemne.

Proces uzyskania licencji lotniczej trwa kilkanaście miesięcy, a nawet często kilka lat, do tego jest to bardzo kosztowne. Zdobycie pozwolenia na pilotowanie samolotów wymaga wiele poświęcenia i pieniędzy. Naprawdę niewielu jest w stanie zdobyć potrzebne uprawnienia. Do tego w kraju jest tylko kilkanaście lotnisk, na których mógłby stacjonować nasz samolot. Łatwo wyobrazić sobie brak sensu sytuacji, w której lądowalibyśmy kilkaset kilometrów od domu, w sytuacji gdy nie ma żadnego lotniska w mniejszej odległości od miejsca naszego zamieszkania. Inną alternatywą jest podróżowanie koleją.

Stanowi to świetne rozwiązanie łączące zalety podróży samolotem oraz używania samochodu. Pociągiem można dotrzeć do docelowego miejsca w sposób szybki i bezstresowy, a co najważniejsze – tani. Ceny promocyjnych biletów zaczynają się już od kilkunastu złotych, nawet w przypadku połączeń dalekobieżnych. Często okazuje się, że podróż pociągiem jest po prostu najtańsza. Obecne wagony są w dużym stopniu wyremontowane, a niesławne kiedyś toalety obecnie są czyste i schludne.

oferty kredytowe na auta

W pociągach lepszej klasy możemy zjeść dobry obiad, a od obsługi otrzymamy darmową herbatę, kawę lub napój. Na szczególną uwagę zasługują połączenia nocne, które są wprost stworzone do dalekich podróży. Najczęściej oferują one miejsca do spania, a rozkład jest ułożony w taki sposób, że wsiadamy do pociągu o godzinie dwudziestej danego dna, a dojeżdżamy przykładowo do Wiednia o godzinie ósmej rano dnia następnego.

Jest to więc wprost niebywała oszczędność czasu, a przy tym niesamowita przygoda. Jest to świetny pomysł na wycieczkę z całą rodziną. Podróżując w kilka osób, możemy zając cały przedział sypialniany, więc nie będziemy zmuszeni do podróży z obcymi ludźmi. Nasze dzieci z pewnością nigdy nie zapomną takiej podróży!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here