Regały półkowe umożliwiają łatwe i efektowne uporządkowanie przestrzeni w każdym magazynie, ale nie tylko. Dzięki nim podnosi się wydajność wykonywanych zadań, a cała praca staje się bardziej ergonomiczna. To meble o niezwykle wszechstronnym zastosowaniu, które wyróżniają się imponującą wytrzymałością i funkcjonalnością.

Regały półkowe- co warto o nich wiedzieć?

Regały półkowe są to specjalistyczne konstrukcje magazynowe, przeznaczone do przechowywania mniejszych przedmiotów na półkach. Składają się z pionowych słupów oraz poziomych półek, które można dowolnie zagospodarować. Jak wiadomo, utrzymanie porządku w magazynie jest sporym wyzwaniem dla pracowników. Praktyczne regały pozwalają na przechowywanie różnych towarów obok siebie, dzięki czemu oszczędza się wolne miejsce.

Dodatkowo istnieje możliwość zamocowania części działowych do regału. Co ważne, takie konstrukcje da się w razie potrzeby zabudować. Regały półkowe producent oferuje wysokiej jakości produkty, w których można przechowywać przedmioty luzem, jak i w pojemnikach. Wśród rodzajów można wymienić regały niskie, średnie, wysokie, przesuwne, modele z koszami, czy regały z drewnianymi i metalowymi półkami.

Regały półkowe do magazynu- zalety i wady

Tego rodzaju konstrukcje mają wiele zalet, a przede wszystkim:

  • są stosunkowo tanie,
  • pozwalają na szybki i łatwy montaż,
  • dają możliwość bezproblemowego manipulowania towarem,
  • umożliwiają łatwą organizację i sortowanie przedmiotów.

Co ważne, można zakupić nie tylko nowe, ale także regały półkowe używane. A jakie mają wady? Na regałach półkowych przechowuje się mniejszą ilość towarów, aniżeli w przypadku modeli paletowych. Ponadto należy dostosować półki do rozmiaru oraz wagi przedmiotów, jakie mają być na nich magazynowane.

Regał półkowy- zastosowanie

Konstrukcje te służą do przechowywania różnej maści towarów. Jest to więc rozwiązanie polecane do takich miejsc jak punkty usługowe, hurtownie spożywcze czy magazyny sklepowe. Asortyment rozkłada się na nich ręcznie albo przy zastosowaniu wózków widłowych. Funkcjonalność półek podnoszą dodatkowe akcesoria, jakie można do nich dokupić.

Gdzie jeszcze sprawdzi się regał półkowy? Na przykład w sklepie internetowym, gdzie będzie idealnym rozwiązaniem do składowania zamówień, które następnie zostaną wysłane do klientów. Oprócz tego, z takich modeli korzystają restauracje, hotele, biura, archiwa czy centra logistyczne.

Magazynowy regał półkowy to niezwykle praktyczny i przydatny mebel. Co ważne, można go dostosować do indywidualnych wymagań i potrzeb firmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here