Platforma 1688.com to jedna z najpopularniejszych hurtowych platform typu B2B, na której można zawierać transakcje z chińskimi dostawcami. Całość odbywa się za pośrednictwem sieci internetowej, a procedura nie jest zbyt skomplikowana, chociaż przyda się w tym wszystkim znajomość języka chińskiego. Zainteresowani korzystają z usług pośredników, dzięki którym nie ma trudności ze składaniem zamówień u chińskich hurtowników.

Rejestracja na portalu 1688.com

Zakładanie konta na 1688 jest stosunkowo proste. Rejestracja na 1688 com jest bezpłatna, ale warto mieć na uwadze to, że klientom przyjdzie założyć konto osobiste (uprawniające do kupowania na stronie). Konto biznesowe jest przeznaczone jedynie dla chińskich hurtowników (to właśnie z tego względu trzeba współpracować z agentami) i wymaga weryfikacji.

Przy rejestracji na 1688.com wystarczy podać kilka danych osobowych, numer telefonu i ustalić hasło do konta. Następnie portal 1688 China przesyła kod SMS i wprowadza się go w odpowiednie okienko.

Wyszukiwanie produktów na portalu 1688

Nie wszyscy wiedzą, jak kupować na 1688.com. Jeśli chodzi o wyszukiwanie towarów na 1688 wystarczy zdecydować się na skorzystanie z wyszukiwarki zawartej na 1688 Poland i wpisać w nią odpowiedni produkt z branży elektronicznej, artykułów domowych, elektronicznej czy też spożywczej. Opinie o 1688 com są dość pochlebne, a to ze względu na intuicyjną wyszukiwarkę, przystępne ceny oraz szeroki wybór produktów. Import przez 1688 ma duży sens, ale jedynie wtedy, gdy zamawia się nieco mniejsze produkty (czasami przy ogromnych zamówieniach zbyt kosztowna może być sama wysyłka).

Komunikacja z dostawcami z portalu 1688.com

Komunikacja z dostawcami na 1688.com jest dość łatwa. Z dostawcą można się skontaktować poprzez prosty w obsłudze formularz kontaktowy. Trzeba pamiętać o tym, że zamawiając na stronie www 1688 com sprzedający może uznać zamówienie za niezbyt atrakcyjne (np. okaże się zbyt małe) i po prostu je odrzucić.

Formy płatności na portalu 1688.com

Jak widać agent 1688 na opisywanym portalu B2B okaże się bardzo przydatny, lecz warto mieć na uwadze to, że jedyną formą płatności na takiej platformie są yuany (RMB).

Koszty zamówienia na 1688

Bardzo ważną kwestią dla potencjalnych zamawiających są koszty zamówienia na 1688 China English. Chodzi m.in. o:

  • koszt wysyłki (w przypadku współpracy z agentami koszty rosną, gdyż sprzedający wysyłają towar do Chin, a później jego wysyłką zajmie się pośrednik),
  • stawki celne (można je sprawdzić w systemie ISZTAR),
  • podatek VAT.

Jak widać 1688.com China to przyjazna platforma, ale warto ją najpierw bardzo dokładnie poznać i dopiero później decydować się na składanie zamówień. Osoby wiedzące co to jest 1688.com mogą wspomnieć o tej platformie swoim znajomym. Zakupy na 1688 okażą się z reguły bardzo opłacalne, lecz do wszystkiego należy podejść z głową.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here