Podstawą żywotności baterii jest ich prawidłowe przechowywanie. Zakupione baterie, które nie są przeznaczone do natychmiastowego użycia, najlepiej przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Bowiem doskonale chroni ono przed czynnikami środowiskowymi takimi jak wilgoć. Ponadto opakowanie chroni przed możliwością zetknięcia biegunów z innymi metalowymi przedmiotami, co może być przyczyną zwarcia.

W przypadku, gdy baterie jednorazowego użytku zostały już włożone do urządzenia, które w najbliższym czasie nie będzie użytkowane, warto je wyjąć. Przechowywanie ich oddzielnie, odpowiednio zabezpieczonych gwarantuje bezproblemowe korzystanie z nich w późniejszym okresie.

Ponadto baterie jednorazowego użytku bezsprzecznie należy przechowywać zawsze w suchym miejscu o pokojowej temperaturze. Przechowywanie ich w chłodnych temperaturach bądź w bardzo ciepłych miejscach bezwarunkowo skraca ich żywotność i okres przydatności.

Bezsprzecznie baterii jednorazowego użytku nie wolno ponownie ładować. Może to doprowadzić do wycieku baterii i być powodem wytworzenia się struktury krystalicznej.

Baterie GP dobrym wyborem

Jeżeli zależy nam na długim okresie przydatności baterii, które stanowią zapas, warto wybrać baterie GP. Charakteryzują się one bardzo długą żywotnością, oczywiście pod warunkiem ich prawidłowego przechowywania. Zakup tych baterii jest niejako gwarancją najwyższej jakości i bezpieczeństwa urządzeń. Produkowane przez lidera w produkcji baterii i akumulatorów, produkty firmy GP Batteries są zaprojektowane w sposób umożliwiający długotrwałe stosowanie. Przekłada się to bezpośrednio się na ochronę środowiska naturalnego i korzyść dla użytkownika. Pośród produktów GP Batteries znajdują się baterie standardowe, specjalistyczne oraz akumulatory. Z kolei wśród wymienionych GP Batteries daje klientom wybór pomiędzy bateriami alkalicznymi, cynkowo-węglowymi, litowymi, cynkowo-powietrznymi oraz srebrowymi.

Użytkownicy baterii GP jako ich największą zaletę wymieniają bardzo dużą trwałość. Ich technologia produkcji pozwala na długi czas pracy w urządzeniach. Drugą z kolei najważniejszą zaletą według konsumentów jest ich przystępna cena.

Krótkie podsumowanie

Nie zmienia to jednak faktu, że na trwałość nawet najlepszych baterii, bezpośredni wpływ ma prawidłowe przechowywanie. Z kolei jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na “długie życie” baterii jest temperatura. Idealna wynosi 15 stopni Celsjusza, jednakże temperatura pokojowa w żaden sposób im nie szkodzi.

Największym wrogiem baterii jest zbyt wysoka temperatura, ponieważ przyspiesza ona proces samorozładowania.

Z kolei zbyt niska temperatura może w istoty sposób wpływać na wilgotność otoczenia. W skutek czego może ona mieć szkodliwy wpływ na ogniwo baterii.

Reasumując najbardziej optymalne warunki, gwarantujące długą pracę baterii, stanowią połączenie suchego środowiska z temperaturą oscylującą w granicach 15 stopni Celsjusza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here