Kupując mieszkanie masz wybór – możesz kupić mieszkanie deweloperskie, albo mieszkanie z rynku wtórnego. Co wybrać? Jakie wady i zalety mają oba rozwiązania? Przeczytaj artykuł i przekonaj się czego możesz się spodziewać kupując mieszkanie deweloperskie.

Nowe mieszkania-czego się spodziewać

Mieszkania deweloperskie to nowe mieszkanie kupione od dewelopera lub pośrednika. Nowe oznacza, że nikt w nim jeszcze nie mieszkał, a Ty będziesz pierwszym właścicielem. Kupując mieszkanie deweloperskie musisz mieć jednak świadomość, że nie jest to lokal gotowy do zamieszkania. Standard deweloperski wyróżnia się kilkoma zasadniczymi cechami, o których teraz kilka słów.

Kupując mieszkanie deweloperskie możesz oczekiwać, że będzie ono miało okna i drzwi zewnętrzne, oraz wewnętrzne i zewnętrzne parapety. Mieszkanie deweloperskie to także otynkowane ściany i wylewki na podłodze. Czasem zdarza się, że ściany są pomalowane raz lub dwa razy białą farbą, nie jest to jednak wymóg konieczny, a raczej dobra wola dewelopera.

Standard deweloperski wymaga również by w mieszkaniu wykonane były wszystkie instalacje – grzewcza w raz z grzejnikami przy czym rodzaje grzejników mogą być różne, wodno-kanalizacyjna czy elektryczna łącznie z gniazdkami i włącznikami.

To właściwie tyle. Kupując mieszkanie w standardzie deweloperskim musisz mieć świadomość, że czeka cię jeszcze całe wykończenie tego mieszkania. Musisz położyć podłogi, pomalować ściany, ułożyć glazurę i terakotę w kuchni i łazience, zamontować zlew, toaletę, wannę lub prysznic. I oczywiście wszystkie meble.

Koszty urządzenia mieszkania trzeba również wziąć pod uwagę przy planowaniu wydatków mieszkaniowych. Niby jest to takie oczywiste, a jednak wiele osób o tym zapomina.

Jak wycenić urządzenie mieszkania? Nie jest to łatwa sprawa, bo wymaga czasu i dokładności. Musisz wybrać materiały i określi ile dokładnie ich potrzebujesz. Zrobić zestawienie poszczególnych elementów wyposażenia – przynajmniej tych najważniejszych. Ogólnie przyjmuje się że metr kwadratowy około 1000 zł na wykończenie. Oczywiście jest to cena mocno uśredniona, bo wiadomo, że koszt wykończenia metra kuchni będzie większy niż wykończenie metra korytarza. Dlatego cena jest bardzo szacunkowa, ale daje mniej więcej ogląd jakich wydatków się spodziewać.

Oczywiście ceny samych mieszkań też są różne – deweloperskie mieszkania Rzeszów będą tańsze niż takie same mieszkania kupione w innym, większym mieście. I tego też trzeba mieć świadomość.

W tym mieście jest wielu deweloperów z którymi warto porozmawiać i wypytać o szczegóły takim jest Deweloper Wikana w Rzeszowie. Warto poszukać porównać dopytać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here