Aluminium jest lekkim oraz plastycznym materiałem, który z powodzeniem wykorzystuje się w przemyśle. Gęstość jego jest niska. To powoduje, że aluminium jest aż trzy razy lżejsze od żelaza, natomiast wytrzymałość metalu jest optymalna. Jednak musimy go uzupełnić innymi pierwiastkami, takimi jak: miedź, żelazo, mangan, magnez czy też krzem. W ten sposób mechaniczne parametry stopu rosną nawet kilkukrotnie. Stop aluminium znajdują zastosowanie na przykład w lotnictwie, przemyśle motoryzacyjnym, chemiczny, okrętowym i spożywczym.

Malowanie proszkowe czy tradycyjne?

Produkty, które zostały wykonane z aluminium, możemy pomalować metodą proszkową lub metodą tradycyjną. Tradycyjnie malowanie polega na zastosowaniu pewnych narzędzi, które są łatwo dostępnie. Mowa o pędzlach, wałkach oraz pistoletach natryskowych. To, z jakich narzędzi skorzystamy, zależy od powierzchni przeznaczonej do malowania. Musimy skorzystać z tych, które dokładnie pokryją podłoże. Malować możemy wałkiem, farbą w sprayu lub natryskowo. Wcześniej jednak musimy starannie przygotować powierzchnię do malowania. Konieczne jest usunięcie starej farby, zeszlifowanie jej oraz, jeśli jest taka potrzeba, musimy ją odtłuścić, umyć i starannie pomalować.

Co powinniśmy wiedzieć o proszkowym malowaniu aluminium?

Lakierowanie proszkowe aluminium polega ono na pokryciu danego podłoża cząsteczkami żywicy i farby. Tę czynność wykonujemy za pomocą specjalnego natrysku elektrostatycznego. Następnie musimy ogrzać pokrytą powierzchnię w przeznaczonych do tego piecach do temperatury od 140 do 200 stopni Celsjusza. Farba do aluminium razem z żywicą pod wpływem wysokiej temperatury wtapia się w podłoże i je utwardza. Teraz już wiemy, na czym polega lakierowanie proszkowe aluminium i jak należy je wykonać.

Kiedy skorzystać z usług lakierni proszkowej?

Lakiernia proszkowa Warszawa jest zakładem, gdzie realizuje się usługi malowania proszkowego. O tej metodzie już napisaliśmy wszystko, jednak nie wszyscy sobie z tym zadaniem poradzimy. Wtedy z pomocą przychodzi właśnie lakiernia proszkowa Warszawa. Zanim jednak skorzystamy z jej usług, wcześniej zapoznajmy się z opiniami na jej temat, gdyż nie chcemy, aby spotkał nas zawód i dana lakiernia źle wywiązała się ze swojej usługi, a my stracimy nie tylko czas, ale również nasze pieniądze. Warto także wiedzieć, ile kosztuje malowanie proszkowe. Otóż wymaga ono specjalistycznego sprzętu. W związku z tym jest to usługa, którą powinniśmy zlecić profesjonalnej lakierni. Wycena jest kwestią bardzo indywidualną. Wiele zależy od rodzaju powierzchni i od tego ile metrów kwadratowych ma dana powierzchnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here