Piękne otoczenie to marzenie większości z nas. Przestronny salon, nowoczesna kuchnia i stylowa sypialnia. Jednak bardzo często podczas urządzania swojego miejsca na ziemi, największą zmorą staje się łazienka. Mimo pozorów to nie jest miejsca, które służy jedynie dbaniu o własną higienę. W praktyce okazuje się, że musi pełnić wiele innych ról. Zastanów się tylko, gdzie umieścisz pralkę, gdzie będziesz suszyć pranie, gdzie będziesz trzymać swoje kosmetyki, akcesoria do stylizacji włosów, ale i środki czystości, czy chemię, której używamy do sprzątania całego domu. Nierzadko też, właśnie tam znajduje się miejsce do przechowania myjki do podłogi, czy odkurzacza. Dlatego często właśnie urządzenie łazienki, okazuje się najtrudniejszym wyzwaniem, jak to zrobić, jakie rozwiązania wybrać, żeby była jednocześnie praktyczna i piękna?

Od czego więc zacząć? Myślę, że każdy z nas chociaż raz w życiu nie wiedział czego, tak naprawdę chce. W głowie coś się tłumiło, jakiś zarys pomysłu, jakiegoś planu, ale przy planowaniu łazienki to nie wystarczy. Dlatego mam dla Ciebie kilka wskazówek, jak urządzić swoją wymarzoną łazienkę?

Po pierwsze określ cechy.
Określ dokładnie, czego pragniesz, jakie masz wymagania od tego pomieszczenia i co chcesz tam trzymać. Przemyśl do dokładnie. Zdecyduj, czy wolisz prysznic, wannę, czy jedno i drugie. Czy potrzebujesz miejsca na pralkę, suszarkę lub inne sprzęty? Najtrudniejsze jednak może okazać się zaplanowanie tego, jakie środki będziesz w niej przechowywał, jakie kosmetyki, chemikalia, czy akcesoria będą musiały mieć w niej miejsce. Tu z pomocą przychodzą szafki łazienkowe. Zapoznaj się z różnymi opcjami, oferowanymi przez producentów i wybierz rozwiązanie, które pomoże Ci sprawić, że twoja łazienka będzie praktyczna.

Po drugie miej wizje.
Nawet jeśli nie uważasz się za materialistę, to nie ma co ukrywać, estetyczne otoczenie jest dla nas ważne. Dlatego, jeżeli już wiesz, jakie praktyczne wymagania, stawiasz swojej przyszłej łazience, skup się na tym, co zrobić, żeby była również piękna. Przejrzyj Internet, w którym znajdziesz mnóstwo inspiracji, ruszaj w miasto i przejrzyj sklepowe wystawy, zapoznaj się z ofertami różnych producentów wanien, pryszniców i szafek łazienkowych. Wcale nie jest za wcześnie, żeby bliżej przyjrzeć się też akcesoriom i dodatkom, bo bardzo często to one nadają ostatecznego charakteru pomieszczenia. Pamiętaj jednak, że na tym etapie dopiero zapoznajemy się z możliwościami, nie wybieraj niczego konkretnego, nie dziel na kategorie, niczego nie odrzucaj, ani na nic się nie nastawiaj. Poznaj wszystkie opcje. Nie poddawaj się, aż będziesz całkowicie pewien, czego chcesz, a twoja wizja będzie pełna i dopracowana.

Po trzecie do dzieła.
Wiesz już, czego chcesz, więc czas przystąpić do działania. Szukaj produktów, które są najbliższe twojej wizji, nie podejmuj decyzji pochopnie, ani nie zgadzaj się na połowiczne rozwiązania. Pamiętaj, że tworzysz właśnie swoją idealną łazienkę i możesz w przyszłości żałować wszelkich ustępstw. Ważne też, żeby nie zapominać, jakie praktyczne cechy ma spełniać. Możliwe, że odwiedzisz wiele, naprawdę wiele różnych sklepów i stron internetowych, zanim znajdziesz właściwą wannę, prysznic, toaletę czy umywalkę, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Najtrudniejsze do znalezienia mogą okazać się szafki łazienkowe, dlatego, jeżeli jest taka możliwość, warto rozważyć stworzenie ich na własne zamówienie. Taka opcja, często jest dość droga, jednak niesie najwięcej korzyści. Zyskujemy dokładnie takie meble, jakich chcemy. Możemy zadecydować o wszystkim: materiale, kolorze, dopasowaniu wymiarów do naszego pomieszczenie, czy rozkładzie półek, więc czasem, zwłaszcza w łazienkach o nietypowych wymiarach, czy układach, zainwestowane fundusze mogą się opłacić.

Pamiętaj, urządzanie łazienki nie jest tak trudne, jak się wydaję. Trzymaj się tych trzech wskazówek, a za niedługo weźmiesz pierwszą kąpiel w swojej wymarzonej, idealnej łazience.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here