Prędzej czy później przy wykańczaniu naszego domu lub mieszkania, będziemy musieli zdecydować się na wybór rolet wewnętrznych i zewnętrznych. Zapewne, nie jest to jedna z pierwszych rzeczy, w jakie będziemy inwestować. Warto jednak przy ich wyborze wziąć pod uwagę kilka aspektów, które mogą wpłynąć na praktyczne użytkowanie jak i poczucie estetyki.

Sposoby montażu rolet wewnętrznych

Niektóre rodzaje rolet wewnętrznych jak np. rolety rzymskie możemy zamontować na kilka sposobów. Przy montowaniu rolet do sufitu lub ściany należy pamiętać o tym, by dokładnie wymierzyć wysokość. Warto tutaj skorzystać z porad specjalistów, aby zakupione rolety nie przeszkadzały przy otwieraniu skrzydła okiennego. Jednym z najczęstszych sposobów montażu rolet jest przymocowanie ich do okna. W tym przypadku zwrócimy uwagę na odległość nawiewnika od górnej krawędzi okna. Istnieje także opcja zamontowania niektórych modeli rolet na karniszu. Tutaj pamiętajmy by zmierzyć odległość od karniszu do parapetu bądź podłogi.

Materiał z jakiego wyprodukowano rolety

W zależności od nasłonecznienia pomieszczenia, w jakim chcemy zamontować rolety, powinniśmy wybrać materiał, z jakiego je wykonano. Okna skierowane na północ będą w mniej nasłonecznionym miejscu niż okna skierowane na południe. Jeśli, więc zależy nam na tym, by światło słoneczne docierało do pomieszczenia, weźmy pod uwagę, gdzie są skierowane okna. Rolety firanowe – przepuszczają dużo promieni słonecznych i pełnią głównie funkcję ozdobną. Idealnie nadają się do ciemnych pomieszczeń, które trzeba rozjaśnić. Rolety dzień-noc składają się z dwóch rodzajów materiału – jeden jest podobny do firanowych drugi do klasycznych rolet. Dzięki temu możemy kontrolować ilość nasłonecznienia. Niewątpliwie jest to duży atut przy gotowaniu i pracach biurowych, gdzie odpowiednie oświetlenie pełni dużą rolę. Rolety zaciemniające – jak sama nazwa wskazuje ograniczają one ilość promieni słonecznych. To bardzo przydaje się w pokoju dziecka lub w sypialni, ponieważ ułatwia zasypianie. Ciekawym aspektem jest także sposób wykończenia rolety. Mamy do wyboru m.in. proste, z falbaną albo z koronką. Taki niewielki dekoracyjny smaczek, może wprowadzić wyjątkowy klimat w przytulnej sypialni albo eleganckim salonie. Pomocą w wyborze odpowiedniej tkaniny z pewnością okaże się również rozmowa ze specjalistami. Sklepy internetowe najtańszewewszechświecie i roletypolska oferują kontakt z doświadczonymi pracownikami, którzy ułatwią nam dokonanie idealnego wyboru rolet wewnętrznych.

Rodzaje rolet

Montaż i materiał to nie jedyne kwestie, które mają znaczenie przy zakupie rolet wewnętrznych. Wyróżniamy kilka modeli rolet od tych najprostszych do bardziej oryginalnych. Z pewnością pamiętajmy o roletach klasycznych z bogatą gamą kolorystyczną. Eleganckie rolety rzymskie wprowadzą nasze pomieszczenie na wyższy poziom estetyki, dzięki oryginalnej falbanie. A jeśli zależy nam na precyzyjnej kontroli nad światłem niezastąpione okażą się rolety plisowane, które można składać w harmonijkę według upodobań. Pamiętajmy także o roletach zewnętrznych, które są świetnym zabezpieczeniem przed włamywaczami i chronią przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki tak wielu modelom z pewnością znajdziemy coś, co spełni nasze potrzeby. Być może nadal nie wszystkie modele rolet są nam dobrze znane, możemy jednak korzystać z szerokich ofert firm, które oferują zarówno produkty jak i ich dowóz oraz montaż. Dużym doświadczeniem na rynku cieszą się np. najtańszewewszechświecie i roletypolska. Dzięki profesjonalnej obsłudze możemy szybciej wybrać rolety spełniające nasze wymagania i uzyskać pomocne rady np. odnośnie utrzymywania ich w czystości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here