Bezpieczeństwo przesyłki to podstawa udanych zakupów online. Dlatego jeśli sprzedajesz coś w sieci i korzystasz z pomocy firm kurierskich, warto dokładnie przyjrzeć się potencjalnym dostępną formą zabezpieczania paczki. Będziesz mieć pewność, że dojdzie ona do adresata w formie niezmienionej i nienaruszonej, a tym samym transakcja zostanie pomyślnie sfinalizowana. Poniżej prezentujemy najważniejsze sposoby zabezpieczania paczki – zarówno na etapie jej przygotowania jak i wysyłki. 

Zabezpieczenie paczki od wewnątrz 

Każda paczka powinna być dokładnie i szczelnie zamknięta. Ponieważ najczęściej korzystamy z pojemników i opakowań kartonowych, do ich zabezpieczenia stosuje się taśmy pakowe. Możesz nimi okleić całe opakowanie, jak również zakleić wybrane fragmenty – na przykład rozkładane skrzydła. Ponadto taśma pomoże Ci usztywnić i zabezpieczyć krawędzie. 

Wewnątrz paczki powinien znajdować się przedmiot Twojej transakcji/wysyłki. By mieć pewność, że nie będzie obijał się o ściany kartonu, warto wypełnić pustą przestrzeń. Możesz wypchać ją kawałkami styropianu, pociętą tekturą lub papierem pakowym. Także folia bąbelkowa – idealna w amortyzowaniu wstrząsów – jest dobrym rozwiązaniem. 

Wybierając paczkę, w którą zapakujesz wysyłane przedmioty, warto zwrócić uwagę z jakiej kategorii tektury została wykonana. Należy wziąć pod uwagę ilość warstw oraz ich budowę. Znajdziesz specjalne typy kartonów dedykowane do pakowania przedmiotów szczególnie ciężkich. Ich wzmocnione ścianki przeciwdziałają wyginaniu się oraz innym niepożądanym oddziaływaniom.

Zabezpieczenie paczki może także polegać na umieszczeniu na jej powierzchni specjalnych oznakowań. Będą one dodatkowym źródłem informacji dla osoby transportującej. Najczęściej naklejki informują o delikatnych lub szklanych przedmiotach umieszczonych wewnątrz, z którymi należy obchodzić się szczególnie ostrożnie. Oznaczenia mogą także dotyczyć wrażliwego sprzętu elektronicznego, antyków, dzieł sztuki.

Zabezpieczenie na czas transportu 

Wybierając usługę firmy kurierskiej, warto zwrócić uwagę na rodzaj oferowanych przez nią zabezpieczeń. Niektóre firmy udostępniają możliwość wyboru dodatkowych form ubezpieczenia, dedykowanych na wyjątkowo nieszczęśliwe sytuacje. 

Dużym ułatwieniem w przypadku firm kurierskich jest także fakt, że pozwalają na aktywnie śledzenie losów paczki w trakcie jej transportu. Jest to rozwiązanie chętnie wybierane i stosowane zarówno przez nadawców paczek jak i ich odbiorców, którzy pragną trzymać rękę na pulsie i na bieżąco nadzorować pokonywaną trasę. Niezależnie czy korzystasz z pomocy kontrahenta DPD, DHL, FEDEX czy InPost śledzenie paczki jest opcją wartą rozważenia. 

Jeśli wysyłasz produkty lub towary o szczególnych wymaganiach – na przykład produkty spożywcze, rośliny – wówczas warto zwrócić uwagę, czy wybrana przez Ciebie firma dysponuje specjalnym pojazdem pozwalającym zagwarantować właściwe warunki przechowywania. Dotyczy to także przesyłek paletowych, które sprawiają szczególnie dużo problemów w trakcie załadunku i rozładunku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here