O to, abyś mógł czuć się w pełni bezpiecznie we własnym domu lub mieszkaniu, w jakimś stopniu zadbają zamki użyte w twoich drzwiach wejściowych. Mogą one albo zagwarantować ci komfort i poczucie bycia ochranianym, albo to wszystko ci odebrać. Zamki do drzwi wejściowych powinny być dobierane na podstawie kilku kryteriów. Pamiętaj, że to, jaki poziom bezpieczeństwa będą one w stanie zagwarantować, zależy przede wszystkim od liczny bolców użytych we wkładce cylindrycznej, bo jak możesz się domyślać, im więcej tych bolców jest, tym cięższe staje się otwarcie drzwi bez dostępu do pasującego do nich klucza.

Zamki do drzwi

Jak możesz więc wywnioskować, wybierając zamek do drzwi wejściowych, w pierwszej kolejności powinieneś spojrzeć na to, ile zawiera on bolców. Na ogół takich bolców jest po prostu pięć. Taka ilość gwarantuje standardowy poziom ochrony i jest stosowana zwykle w tańszych drzwiach, które często umieszczane są w zwykłych domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Nieco wyższy poziom bezpieczeństwa zapewniają natomiast zamki do drzwi wewnętrznych posiadające sześć bolców albo i jeszcze więcej. Chcąc natomiast zapewnić sobie i swojemu domostwu (bądź innemu lokalowi) zabezpieczenie na maksymalnym możliwym poziomie, wypadałoby zainteresować się różnymi dodatkowymi technologiami, które są stosowane w najlepszych zamkach w celu zapewnienia im kolejnych ciekawych funkcjonalności.

Niektórzy producenci potrafią na przykład zabezpieczyć takie zamki przed ewentualnym przewierceniem. Umieszczają na nich super trwałe i super mocne blaszki, które tworzą swoistą barierę ochronną, przez którą naprawdę ciężko jest się jakkolwiek przebić, nawet przy pomocy ostrych i twardych narzędzi. Drugim ciekawym udoskonaleniem są zabezpieczenia przed otwarciem wytrychem. Akurat ten efekt uzyskuje się różnymi metodami, więc jest on względnie łatwy do osiągnięcia. Wybierając zamki do drzwi pokojowych dla swojego domu, powinieneś zwracać uwagę na te różne szczegóły i detale. Lepiej od razu kupić jakieś naprawdę porządne zamki, niżeli później je wymieniać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here