Organizowanie ślubu w plenerze staje się coraz powszechniejszą praktyką. Coraz więcej Par Młodych postanawia nie tylko pobrać się na łonie natury, ale również celebrować ten czas w gronie najbliższych w formie przyjęcia. Dekoracja stołów wcale nie musi odbiegać od sposobu urządzenia sali – konieczna jest zgodność tematyczna wszystkich elementów.

Plener – gdzie powinny znaleźć się kwiaty

Jeśli młodzi nie tylko urządzają wesele w plenerze, ale również się tam pobierają, kwiaty powinny dekorować również miejsce, w którym będą składać sobie przysięgę. Niewielkie kobierce ustawić można tuż przy ołtarzyku, a także wzdłuż ławek lub krzeseł, na których zasiądą goście. Niebanalnym pomysłem będzie też stworzenie wąskiej, kwiatowej pergoli, która nada miejscu bajeczny klimat.

Kolejnym miejscem są oczywiście stoły. Bukiety mogą być ustawione w sposób tradycyjny lub jeśli miejsce spożywania posiłków zlokalizowane jest w pobliżu drzew – zawieszone na gałęziach. Subtelnie zwisające miniaturowe wazoniki lub bardzo modne ostatnio żarówki z kwiatami będą prezentować się zaskakująco pięknie i majestatycznie.

Kwiaty dopasowane do tematu wesela

Wesele w plenerze nie oznacza, że klimat musi być rustykalny lub wiejski. Nawet przyjęcia wyprawiane na łonie natury mogą odznaczać się elegancją, wyrafinowaniem i szykownością. Wszystko leży w kwestii dodatków i oczywiście kwiatów. Kompozycje kwiatowe z amarantkwiaty.pl ułożone z chabrów, goździków czy hortensji wprowadzą gości w atmosferę rustykalną, łączącą z otaczającym krajobrazem. Natomiast kalie, amarylisy, lilie, storczyki i tulipany dodadzą weselu stylu bardziej dystyngowanego.

Dodatki do kwiatów, które odmienią charakter wesela

Mimo że przyjęcie może mieć charakter elegancki, młodzi uciekają się do rozwiązań, które są bardziej zgodne z naturą. Wybrane gatunki kwiatów otoczone są mchem, paprociami, trawami, a niekiedy nawet zbożami. Dodatkowo kompozycję uzupełniają elementy drewniane lub metalowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here