Myślisz o zakupie samochodu? W takim razie, z pewnością rozważasz wiele opcji. Możliwości jest kilka: zakup za gotówkę, kredyt lub leasing samochodów osobowych. Która z nich będzie dla Ciebie najlepsza? Spróbujemy Ci pomóc!

GOTÓWKA

Jeśli posiadasz wystarczającą ilość gotówki, bez wątpienia, możesz przeznaczyć ją na nowy samochód. W ten sposób nie masz żadnych zobowiązań i od razu cieszysz się własnym samochodem. To jednak zamrożenie dużej sumy, którą można byłoby spożytkować w inny sposób. Wiele osób woli płacić regularnie mniejsze zobowiązania, aniżeli zapłacić raz i, np. pozbyć się całych oszczędności.

KREDYT

Kredyt na samochód jest ciekawym rozwiązaniem, które umożliwia zakup samochodu. W tej sytuacji, po podpisaniu umowy kredytowej z bankiem, natychmiast stajesz się właścicielem pojazdu. Dla wielu osób to bardzo ważne. Uzyskanie takiej pożyczki jednak nie zawsze jest łatwe. Liczy się tu liczba innych zobowiązań, zdolność kredytowa, a także wkład własny. Co ważne, taki kredyt obciąża też historię bankową klienta i przez czas trwania umowy może mieć problem z uzyskaniem dodatkowej pożyczki, na inny cel.

LEASING SAMOCHODU OSOBOWEGO

Jeśli chodzi o leasing samochodów osobowych, w dzisiejszych czasach, może z niego skorzystać każdy. Nie jest to przywilej zarezerwowany jedynie dla firm, choć i tym może się to opłacić. Za główną wadę tego rozwiązania, uważany był fakt, że samochód formalnie należy do leasingodawcy. Mogłoby się więc wydawać, że firma, która decyduje się na taki zakup, nic nie zyskuje. Tymczasem istnieje coś takiego jak leasing operacyjny samochodu osobowego. W tym przypadku, takie elementy jak, np. czynsz leasingowy, wstępne opłaty oraz wszystkie dodatkowe wydatki, które wiążą się z używaniem takiego samochodu, leasingobiorca może wpisać w koszty uzyskania przychodów. Co ważne, opcja ta nie obciąża również zdolności kredytowej osoby/firmy korzystającej z leasingu, a wkład własny może wynosić nawet 0 zł.

CO JEST TAŃSZE? LEASING CZY KREDYT?

Z pewnością zastanawiasz się, które rozwiązanie jest w ogólnym rozrachunku bardziej korzystne finansowo. W tym może pomóc Ci kalkulator leasingu, który znajdziesz, np. na stronie firmy CLS. To narzędzie, które poda Ci orientacyjny koszt comiesięcznych opłat i może pomóc w podjęciu właściwej decyzji. Jeśli jednak chcesz lepiej poznać oba zagadnienia, warto umówić się na spotkanie z doradcą CLS, który przedstawi Ci w szczegółach zalety oraz wady każdego rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here