Linie prefabrykatów

0
332

Linie prefabrykatów to w pełni zautomatyzowane instalacje, dzięki którym możliwa jest produkcja wysokiej jakości prefabrykatów betonowych. Ze względu na różne konfiguracje zakładów produkcyjnych, a także typy wyrobów, linie projektowane są zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami. Pozwala to na znaczne usprawnienie ich funkcjonowania, szybszą realizację zamówień, a także wysoką jakość świadczonych usług.

Linie prefabrykatów nowoczesne węzły betoniarskie, wykorzystujące innowacyjne rozwiązania technologiczne, w których skład wchodzą zazwyczaj dwa mieszalniki planetarne. Pierwszy z nich wykorzystuje się do produkcji warstwy konstrukcyjnej. Z kolei drugi stosowany jest do produkcji warstwy wierzchniej. Innym, niezwykle ważnym elementem tego typu rozwiązań, są systemy sterowania, dzięki którym można zadbać o dużą dokładność, a także powtarzalność w zakresie naważania surowców wykorzystywanych podczas produkcji prefabrykatów betonowych. Nie wolno również zapominać, aby węzły betoniarskie były wyposażone w specjalne transportery, pozwalające na dostarczanie betonu do wibroprasy. Mowa w tym momencie zarówno o przenośnikach taśmowych, jak i wewnętrznych systemach transportu betonu.

Stwórz własną, niezawodną linię do produkcji prefabrykatów betonowych

Aby było możliwe zaprojektowanie, a tym samym również posiadanie niezawodnej i wydajnej linii do produkcji prefabrykatów betonowych, należy odpowiednio dopasować poszczególne jej elementy do indywidualnych potrzeb zakładu w czym z pewnością pomoże Metal-Chem. Mowa w tym momencie o takich częściach składowych węzłów betoniarskich jak:

·         Zbiorniki komorowe kruszyw, które doskonale sprawdzają się nie tylko w przypadku linii produkujących beton towarowy, ale także w zakładach wytwarzających kostkę brukową. Zazwyczaj łączy się je ze specjalnymi, umieszczanymi pod nimi przenośnikami, które po napełnieniu zbiornika kruszywem transportują je do mieszarek.

·         Silosy na cement, których pojemność może wynosić od 40 do 120 ton. Ze względu na konieczność transportu znajdującego się w ich wnętrzu cementu do mieszarek, łączy się je z transporterami, zazwyczaj w postaci przenośników ślimakowych.

·         Przenośniki taśmowe ważące, które są połączeniem transportera z elektroniczną wagą, dzięki czemu przy wykorzystaniu wyłącznie jednego urządzenia mamy możliwość nie tylko przetransportowania kruszywa lub cementu do mieszalnika, ale także i jego bezbłędnego zważenia, co pozwoli na dostarczenie wymaganej/niezbędnej ilości surowca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here