Prusaki w domu – jak z nimi walczyć?

0
494

Jak pozbyć się niechcianych lokatorów z domu? Prusaki mogą rzeczywiście uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Insekty pojawiają się najczęściej w kuchni, korzystając z resztek pożywienia czy produktów spożywczych przechowywanych w szafkach. Jak wygląda skuteczna walka z tymi robakami? Przedstawiamy najlepsze sposoby.

Profesjonalne podejście do sprawy – dezynsekcja Warszawa

Niestety, prusaki, czyli karaczany rozmnażają się niezwykle szybko i przemieszczają w ekspresowym tempie, zajmując kolejne powierzchnie domu. Jeśli pojawią się w jednym mieszkaniu, problem z tymi insektami za chwilę może mieć już cały blok. Właśnie dlatego, zamiast domowych, nie do końca skutecznych sposobów warto postarać się o profesjonalną usługę. Dezynsekcja musi zostać przeprowadzona w całym budynku. Jeśli nie wszyscy lokatorzy podejmą taką próbę, pozbycie się insektów nie będzie możliwe, a problem szybko pojawi się znowu.

Dezynsekcja, jaką realizują profesjonalne firmy, odbywa się przy pomocy specjalnych, chemicznych preparatów o silnym działaniu. Zabiegi te muszą być regularne i powtarzalne w ustalonych cyklach. Dotyczy to przede wszystkim bloków wielo-mieszkaniowym z czynnym zsypem, starą kanalizacją czy podpiwniczeniem. Problem z prusakami najczęściej pojawia się w starym budownictwie, chociaż bliskość śmietników czy niewystarczająca czystość zachowana w jednym z lokali wystarczy, by te pojawiły się także w nowo oddanym do użytkowania budynku. Profesjonalne ekipy z wieloletnim doświadczeniem w branży bez problemu poradzą sobie z wykryciem źródła problemu i bez problemu je wyeliminują. Za profesjonalną dezynsekcję odpowiedzialny jest właściciel nieruchomości albo jej zarządca. Usługi tego rodzaju zamawiają z reguły wspólnoty mieszkaniowe albo spółdzielnie.

Domowe sposoby na prusaki

Żadne domowe sposoby nie zlikwidują problemu z prusakami raz na zawsze, ale mogą się przydać w ramach profilaktyki czy podczas oczekiwania na profesjonalną usługę. Prusaki skutecznie odstraszają suszone kwiaty złocienia dalmatyńskiego, piwo, proszek do pieczenia z cukrem pudrem czy liście laurowe. Należy rozkładać je w szafkach kuchennych oraz wszystkich miejscach, w których zauważono insekty.

Na rynku dostępne są również specjalne preparaty na prusaki do domowego użytku w postaci proszków, granulek, płynów. Trzeba je stosować regularnie i zgodnie ze sposobem zastosowania, jakie zaleca producent. Nie wszystkie są bezpieczne dla dzieci czy zwierząt domowych, dlatego przed użyciem należy dokładnie poznać skład, zalecenia ostrożności i wszelkie informacje na etykiecie.

Najlepszym sposobem na wytępienie raz na zawsze prusaków jest natychmiastowa reakcja, zanim jeszcze robaki się rozmnożą. Warto wykorzystywać różne metody jednocześnie, dzięki czemu zwiększa się skuteczność działań i skraca czas ich przeprowadzania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here