Unieważnienie umowy dotyczącej kredytu hipotecznego jest równoznaczne z tym, że walutowy kredyt hipoteczny nigdy nie został zawarty w świetle prawa. Poszczególne strony umowy kredytowej powinny zwrócić  udzielone wcześniej świadczenia finansowe. Zdobyte przez kancelarię prawną unieważnienie kredytu we frankach prowadzi do korzystniejszych rozwiązań dla kredytobiorcy, niż w przypadku wypowiedzenie umowy kredytu. Unieważnienie kredytu we frankach to najlepsze z możliwych rozwiązań dla frankowiczów.

W chwili unieważnienia umowy kredytobiorcy uzyskują prawo do natychmiastowego zwrotu dotychczas poniesionych wydatków związanych z kredytem czyli: opłaconych rat, prowizji, odsetek i pozostałych opłat na rzecz bank. Natomiast dla banku unieważnienie umowy kredytu wiąże się z prawem do natychmiastowego zwrotu realnie pożyczonego kapitału (bez odsetek). Przed wyborem kancelarii prawnej lub radcy prawnego warto jest sprawdzić dotychczasową skuteczność w rozwiązywaniu sporów z bankami. Skuteczność kancelarii prawnej może być uzależniona od podjętej  strategii, oprócz unieważniania umów kredytowych można również ubiegać się o przewalutowanie kredytu na złotówki, a także zgłosić  inne roszczenia, dopasowane do indywidualnej sprawy frankowicza. Właściwie przygotowany pozew powinny w swej treści zawierać  indywidualnie określone żądanie dopasowane do konkretnej umowy i sytuacji danego kredytobiorcy. Odpowiednie sformułowanie żądań w pozwie jest zadaniem niezwykle trudnym, dlatego niejednokrotnie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Wybrana kancelaria prawna lub radca prawny, pomagają klientowi na wszystkich etapach postępowania przeciwko bankowi ( nie ogranicza się jedynie do przygotowania pozwu).

Jakie dokumenty należy przygotować przed wizytą u prawnika/ radcy prawnego?

Każdy prawnik przed przystąpieniem do sporządzania pozwu musi zapoznać się z dokumentacją związaną z kredytem, dlatego najlepiej przygotować następujące dokumenty:

  • Oryginał i skan umowy o kredyt hipoteczny,
  • regulamin kredytu ( czasami jest to oddzielny dokument),
  • aneksy do umowy oraz zmiany regulaminu ( jeśli takie były).

O pomoc w unieważnieniu kredytu mogą ubiegać się także osoby, które zaciągnęły kredyt w walucie obcej wykonując działalność gospodarczą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here