Wirtualne biuro jest nowoczesną usługą, która polega na pełnym outsourcingu obsługi biurowej, bez konieczności obecności właściciela firmy w wybranym miejscu. W poniższym artykule postaramy się opisać najważniejsze zalety takiego rozwiązania.

Adres do rejestracji spółki Warszawa – na czym polega taka usługa?

Usługa określana jako adres do rejestracji spółki Warszawa to przede wszystkim miejsce, gdzie można zarejestrować własną firmę. Jest to również adres, pod który kierowana jest wszelka korespondencja – zależnie od indywidualnych ustaleń może być ona później skanowana oraz przesyłana drogą elektroniczną do właściciela przedsiębiorstwa albo przekazana za pośrednictwem kuriera.

Większość spośród wirtualnych adresów proponuje również inne usługi, takie jak obsługę połączeń przychodzących czy poczty elektronicznej. W razie czego możliwe jest również (za dodatkową opłatą) skorzystanie z pomieszczeń biurowych albo konferencyjnych celem organizacji spotkań z klientami czy kontrahentami.

Wirtualne biuro Warszawa – dla kogo będzie dobrym rozwiązaniem?

Wirtualne biuro Warszawa przeznaczone jest praktycznie dla każdego – zaczynając od freelancerów niepotrzebujących fizycznego biura, poprzez agencje reklamowe i architektoniczne, które spotykają się rzadko z klientami, aż do startup-ów, chcących pochwalić się prestiżowym adresem w centrum dużego miasta. Wszystkie te grupy chcą zaoszczędzić, na co pozwoli skorzystanie z wirtualnego biura.

Jakie są najważniejsze zalety wirtualnego biura?

Wśród najważniejszych zalet wirtualnego biura warto wymienić:

  • prestiż – posiadanie adresu w dobrej lokalizacji podwyższa wizerunek przedsiębiorstwa w oczach jego klientów,
  • zmniejszenie liczby formalności – większość biur wirtualnych oferuje nam większą liczbę usług niż wyłącznie adres, czy skrzynka elektroniczna. Przedsiębiorcy mogą również skorzystać z usług księgowych albo sekretariatu,
  • możliwość wliczenia opłaty do kosztów uzyskania przychodu – jeśli usługę biura wirtualnego rozlicza się na zasadzie B2B, to nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby właściciel firm mógł rozliczać ponoszone koszty w działalności,
  • mniejsze koszty – za podstawowy pakiet (adres oraz skrzynkę pocztową), zapłacimy ok. 100 zł miesięcznie. Wysokość stawki zależna jest również od lokalizacji. Prestiżowe lokalizacje, zwykle w centrum dużych miast wycenia się na większe kwoty. Jednakże mimo to jest to znacznie mniej w odróżnieniu od wynajmu i konieczności opłacania czynszu w stacjonarnych lokalach biurowych.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here