Mianem usług porządkowych i usług sprzątania, określa się dopasowany do potrzeb klienta specjalistyczny serwis, świadczony przez firmę zewnętrzną. Firmy porządkowe odpowiadają na faktyczne potrzeby przedsiębiorców oraz administracji.

Na czym polegają profesjonalne usługi porządkowe?

Prace porządkowe to różnorodne działania zmierzające do utrzymania czystości i porządku w pomieszczeniach różnych budynków lub na terenach zewnętrznych. Z pracami porządkowymi może wiązać się pielęgnacja i konserwacja mebli. Mogą obejmować różnego rodzaju czynności, w zależności od indywidualnych potrzeb zlecającego, na przykład:

  • odkurzanie;
  • mycie i pastowanie podłóg;
  • mycie okien;
  • odkurzanie
  • wycieranie kurzu z mebli i biurek;
  • dezynfekcja powierzchni;
  • czyszczenie sanitariatów i uzupełnianie środków higienicznych jak ręczniki papierowe czy mydło w płynie;
  • usuwanie śmieci;
  • zamiatanie liści przed strefą wejściową do budynku;

…oraz wiele innych niezbędnych prac porządkowych, pomagających utrzymać higienę i estetykę przestrzeni pracowniczej. Porządek w firmie czy instytucji to przede wszystkim wizytówka przed klientami i innymi usługobiorcami.

Niezbędne wyposażenie i akcesoria do profesjonalnego sprzątania

Aby świadczyć swoje usługi dokładnie i skutecznie, firmy porządkowe posiadają na wyposażeniu niezbędne urządzenia, które wspomagają pracę rąk i walkę z uporczywym brudem. Odkurzacze na sucho i mokro, maszyny do mycia podłogi na dużych powierzchniach (na przykład magazynowych, w marketach czy pasażach galerii handlowej) czy wózki serwisowe, to tylko jedne z nielicznych akcesoriów, które są konieczne, jeśli sprzątanie odbywa się w sposób masowy. Profesjonalny sprzęt podnosi efektywność i wydajność pracy personelu sprzątającego. Komercyjne firmy coraz częściej stawiają na zlecanie usług sprzątania zewnętrznym firmom porządkowym, co daje gwarancję, że powierzchnie będą dokładnie wyczyszczone, a wydatki przejrzyście rozliczone. Zlecenie usług sprzątania firmom zewnętrznym pozwala zaoszczędzić czas, niezbędny na zamawianie środków czystości i ich rozliczenie.

Pracownicy firm porządkowych – kwalifikacje

Profesjonalne firmy porządkowe zatrudniają doświadczonych pracowników, którzy wykazują adekwatną wiedzę w zakresie zastosowania maszyn i urządzeń sprzątających oraz detergentów, dzięki czemu meble i wyposażenie nie ulegnie uszkodzeniu w wyniku użycia niewłaściwych środków czyszczących. Cierpliwość, dokładność, sumienność i dyskrecja to obowiązkowe cechy fachowców w branży sprzątania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here