Pierwsze skojarzenia z drukarnią? Książki, czasopisma, gazetki reklamowe, plakaty? Jeśli właśnie tak pomyśleliście, to nie jesteście jedyni. Branża drukarska przez bardzo wiele lat była wyjątkowo hermetyczna i ukierunkowana na specjalistyczne zlecenia biznesowe. Jeśli pojawiały się zamówienia indywidualne, to bardzo nieliczne a przy tym koniecznie w dużych nakładach. Zmieniający się rynek przetasował całą branżę i dzisiaj drukarnie chętnie otwierają się też na inne typy zleceń.

Podstawowy pion działalności

Nadal to druk książek, czasopism, wszelkiego typu materiałów reklamowych pozostaje głównym fundamentem działalności drukarni, ale często uzupełnianych też innymi usługami. Wśród tych świadczonych przez https://www.multipress.com.pl/ wymienić można druki kalendarzy, plakatów, etykiet, notesów i notatników a także papieru firmowego, w tym eleganckiej papeterii z nadrukami logo albo nazwy firmy. Do akcesoriów firmowych często zaliczane są również teczki z takimi samymi nadrukami, dokumentacja (druki i formularze) oraz oczywiście wizytówki.

Oferta dla klientów indywidualnych

Prywatne zamówienia dotyczą najczęściej małych nakładów i zwykle są projektami bardzo spersonalizowanymi. To przede wszystkim plakaty oraz kalendarze, które największym zainteresowaniem cieszą się w okresie przedświątecznym. Klient indywidualny może liczyć też na wydruk swojej publikacji książkowej, w tym przede wszystkim różnych prac dyplomowych, ale i ulotek reklamowych, nalepek oraz zdrapek.

Przygotowanie plików do wydruku

Trzeba pamiętać, ze drukarnie najczęściej bazują wyłącznie na plikach przesłanych przez klienta. Muszą mieć one odpowiednie parametry (zwłaszcza właściwy format) oraz jakość, aby po wydruku prezentowały się jak najlepiej. Jeśli nie mamy zdolności graficznych lub technicznych, lepiej realizację projektu powierzyć doświadczonemu grafikowi. Czasami same drukarnie oferują za dodatkową opłatą usługę zaprojektowania na przykład wizytówki albo ulotki reklamowej, dzięki czemu klient nie musi się już o to martwić i szukać zewnętrznego wykonawcy, ale ma wszystko w jednym miejscu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here